“Nähtamatu võitlus” pälvis Läti filmiauhindade parima kostüümikunstniku preemia | Film

2251290h01f1t24

Tere tulemast Eestisse! Lugu “Nähtamatu võitlus” võitis hiljuti parima kostüümikunstniku preemia Läti filmiauhindadel ja see on väärt tunnustus sellele kaunile filmile. See ergutav lugu räägib võitlusest ja vastupanust ning on inspireeritud tõelistest sündmustest. Filmi visuaalne ilu ja täpne kostüümikunst on nauditav kõigile filmihuvilistele. Kas tulete Lätist või hoopis kaugemalt, ärge jätke seda võimalust kasutamata ja avastage “Nähtamatu võitluse” võluva maailma lummavat kunstilist väljendust.

Rainer Sarneti film “Nähtamatu võitlus” võitis möödunud nädalavahetusel toimunud Läti filmiauhindade jagamisel parima kostüümikunstniku preemia.

Suure Kristapsi nime kandvad Läti filmiauhinnad anti välja 4. veebruaril Riias toimunud auhinnatseremoonial. Möödunud aastal esilinastunud Eesti-Läti-Soome-Kreeka koostööfilm “Nähtamatu võitlus” võitis galal parima kostüümikunstniku preemia. Auhinna pälvisid kahasse kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Berta Vīlipsone. Lisaks oli “Nähtamatu võitlus” nomineeritud ka parima filmikunstniku preemiale.

Auhinnatud Eesti kostüümikunstnikule Jaanus Vahtrale on Suure Kristapsi võitnud “Nähtamatu võitlus” juba kolmas koostööfilm režissöör Rainer Sarnetiga. Vahtra lõi kostüümid ka Sarneti “Idioodile” (2011) ja “Novembrile” (2017). “Rainer on visuaalse mõtlemisega ja näeb paljusid stseene juba piltides, mis tähendab, et tal on omad referentsid, millega on väga tore edasi töötada,” rääkis Vahtra tööst “Nähtamatu võitluse” juures. “Loos oli terve rida tegelasi, kelle puhul sai läheneda väga mänguliselt ja see on ju iga kostüümikunstniku unistus.” 

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega “Nähtamatu võitlus” on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka). 

Kokkuvõttes võib öelda, et film “Nähtamatu võitlus” on saavutanud tunnustust Läti filmiauhindadel, kus see pälvis parima kostüümikunstniku preemia. See on suurepärane saavutus nii filmitegijatele kui ka Eesti kultuurile tervikuna. Film räägib olulist lugu Eesti ajaloost ning selle tunnustamine rahvusvahelisel tasandil on oluline samm Eesti filminduse arengus. Preemia võit on tõestuseks sellele, et Eesti filmid suudavad konkureerida rahvusvahelisel areenil ning et meie filmitegijatel on kõrge professionaalse taset. Loodame, et see preemia innustab veel rohkemaid Eesti filmitegijaid oma loomingut rahvusvaheliselt esitlema.

Loe rohkem:  Möödunud aasta vaadatuimad filmid Eesti kinodes olid "Barbie" ja "Suvitajad" | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga