Galerii: Rakveres esietendub noortelavastus “Esimene armastus on revolutsioon” | Teater

2257458hd00dt24

Tere tulemast Rakverre, kus esietendub noortelavastus “Esimene armastus on revolutsioon”. See põnev ja haarav etendus pakub publikule unustamatu elamuse ning sügava sõnumi armastusest ja revolutsioonist. Teater on alati olnud oluline osa Eesti kultuurist ning see lavastus on sellele ainult kinnituseks. Olge valmis kogema noorte andekate näitlejate emotsionaalset ja kaasahaaravat etendust, mis jääb kauaks teie mällu. Tulge ja avastage koos meiega armastuse ja revolutsiooni võluvõim ning kogege midagi erilist.

Neljapäeval, 15. veebruaril esietendub Rakvere Teatri väikeses majas Margo Tederi lavastajakäe all Rita Kalnejaisi näidend “Esimene armastus on revolutsioon”.

Liikidevahelisi piire ületav armastuslugu jutustab noore inimese kujunemisest ja väljakutsetest sellel teel. Vanemate õpetussõnad tekitavad protesti, ohte trotsides kombatakse piire, rikutakse reegleid ja tajutakse ülekohut. Mida rohkem millegi vastu võidelda, seda vastupandamatuks see aga muutub.

Lavastaja sõnul on tegemist ohudraamaga, kus katkisest perest pärit noore poisi eneseotsingud võivad viia radikaliseerumiseni. Kohtumine isepäise tüdrukuga, kes pole nõus vanade kommetega, käivitab revolutsiooni.

Autor Rita Kalnejais, tõlkija Lauri Saaber, lavastaja Margo Teder (VAT Teater), kunstnik Illimar Vihmar, muusikaline kujundaja Madis Muul ja valguskujundaja Märt Sell.

Osades Margus Grosnõi, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Rainer Elhi ja Loviise Kapper (külalisena).

Kokkuvõttes võib öelda, et noortelavastus “Esimene armastus on revolutsioon” esietendus Rakveres edukalt, pakkudes publikule sügavaid emotsioone ja mõtteainet. Lavastus käsitles noorte armastuse keerukust ja selle mõju ühiskonnale ning tõi esile olulisi teemasid nagu eneseavastamine ja sallivus. Näitlejate suurepärane esitus ning lavakujundus andsid lavastusele erilise atmosfääri. Publik oli positiivselt üllatunud lavastuse sügavusest ja kaasaegsest lähenemisest. “Esimene armastus on revolutsioon” jättis kindlasti kustumatu jälje kõigi südamesse ning tõestas, et noorte teater on Eestis elav ja oluline kunstivorm.

Loe rohkem:  Tartu Uus Teater skandaalset etendust ära ei jäta | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga