Kümme aastat Noorsooteatrit juhtinud Joonas Tartu uueks ametiajaks ei kandideeri | Teater

1998461h1f0dt24

Tere tulemast, head teatriarmastajad! Viimased kümme aastat on Noorsooteatri juhtimisel säranud üks erakordne isiksus – Joonas Tartu. Tema pühendumus ja kirg teatrikunstile on olnud silmapaistev ning ta on suutnud tuua teatrisse värskust ja uusi ideid. Kuid nüüd, uueks ametiajaks, ei kandideeri Joonas Tartu enam. See uudis on toonud kaasa palju küsimusi, kuid samas avab uue võimaluse Noorsooteatri suunas. Mis saab edasi? Kas uus juht suudab täita Tartu kingi? Aeg näitab, aga üks on kindel – teatris on põnevad ajad ees ootamas!

Seoses praeguse juhi lepingu lõppemisega kuulutas SA Eesti Noorsooteater jaanuaris välja konkursi teatrijuhi leidmiseks. Alates 2013. aastast teatrit juhtinud Joonas Tartu uueks ametiajaks ei kandideeri.

“Olen otsustanud, et minu pea 18-aastane teatrijuhi tee aprillis lõppeb, vähemalt praeguseks. Olen selle aja jooksul meeletult õppinud ja arenenud, kohtunud lugematul hulgal fantastiliste inimestega, näinud jäägitut pühendumist, tingimusteta hoolimist ja ääretut (teatri)armastust. Annan südamerahuga üle heas korras organisatsiooni, mis on kindlalt seismas igaühel, kes selle katuse all toimetab,” rääkis Tartu, kelle teatrijuhitee algas 2006. aastal Rakvere teatris. Noorsooteatrit on Tartu juhtinud alates 2013. aastast.

Konkurss uue teatrijuhi leidmiseks kestab 11. veebruarini. Teatrijuhi valib sihtasutuse nõukogu ning leping sõlmitakse neljaks aastaks. 

Teatrijuhi ülesanne on vastutada teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest ning majanduslikest eesmärkidest. Olulisimaks ülesandeks on teatri majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ja rakendamine tagamaks teatri kavandatud loominguliste tegevuste elluviimise.

Kandideerimise eelduseks on Eesti kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmine, kõrgharidus, kogemus inimeste ja protsesside ning suurte organisatsioonide majandusliku tegevuse korraldamisel, tugev analüüsi- ja algatusvõime ning tulemustele orienteeritus ja hea suhtlemis-, väljendus- ja esinemisoskus.

Loe rohkem:  Linnateatri lavale jõuab teatritudengite ukrainateemaline lavastus | Teater

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetavat sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.

Joonas Tartu’s decision not to run for another term as the director of the Youth Theatre after ten years of being at the helm marks the end of an era for the theatre. His leadership has brought significant changes and growth to the theatre, and his departure will undoubtedly be felt. However, it also opens up opportunities for new leadership and fresh perspectives. As Joonas Tartu steps down, the Youth Theatre looks ahead to a new chapter, and the Estonian theatre community is eager to see what the future holds for this important cultural institution.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga