Galerii: Paavo Matsin esitles Tammsaare muuseumis uut romaani “Death Café” | Kirjandus

2288616h029at24

Tere tulemast Tammsaare muuseumi, kus eile esitles Paavo Matsin oma uut romaani “Death Café”. Selles galeriis said kokku mitmed kirjandushuvilised, et kuulata autori lugusid ja tutvuda tema viimase teosega. “Death Café” räägib elust, surmast ja kõigest selle vahepealsest, pannes lugeja mõtlema elu sügavamatele tähendustele. Matsin on tuntud oma sügavate ja filosoofiliste teoste poolest ning tema uusim raamat ei ole erand. Kui armastad kirjandust ja tahad avastada midagi sügavamat, siis see raamat on just sulle.

Kirjanik Paavo Matsin esitles neljapäeval Tallinna Kirjanduskeskuse A. H. Tammsaare muuseumis uut romaani “Death Café”.

“Death Café” tegelasteks on surnuist üles äratatud ja nüüdisaegsesse Euroopasse elama saadetud eesti kirjandusklassikud: Oskar Luts, A. H. Tammsaare, Betti Alver, Juhan Liiv ja Uku Masing. Episoodilistemates rollides astub teiste seask üles ka Ernest Hemingway.

“Romaani idee tuleb mu lapsepõlvest,” sõnas Paavo Matsin. “Igatsesin lugeda raamatut, milles tegutseksid minu erinevatest lemmikraamatutest pärit tegelased üheskoos. Või oleksid isegi mõne ühe ja sama kuninglik-muinasjutuliku õukonna liikmed. Nüüd otsustasin lapsepõlvemõtted teoks teha.”

“Paavo Matsini uus romaan on paras fantaasia ja intertekstuaalsuse tulemöll,” sõnas Maarja Vaino. “Teosesse on kokku pandud nii ajaloolised faktid kui ka täielikud väljamõeldised, viited erinevatele kirjandusteostele ja kirjanduslikele paikadele, sekka intriigi, müstikat ja salapära. “

Paavo Matsin (s 1970) on kirjanik ja kirjanduskriitik, hariduselt filoloog ja teoloog. Matsinilt on ilmunud seni viis romaani, mille puhul ta on kasutanud autorina pseudonüümi: Doktor Schwarz “Alkeemia 12 võtit” (2011), Pāvs Matsins “Sinine kaardivägi” (2013), Paša Matšinov “Gogoli disko” (2015) ja “Lenini valss” (2022) ning Friedrich Reinhold Kreutzmatsin “Must päike” (2017).

Romaani “Gogoli disko” eest sai Matsin nii kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali proosapreemia kui ka Euroopa Liidu kirjandusauhinna. Tema romaan “Kongo tango” (2019) võitis esikoha Eesti Kirjanike Liidu 2019. aasta romaanivõistlusel. Tänaseks on Matsini teoseid tõlgitud juba rohkem kui viieteistkümnesse keelde.

Loe rohkem:  Loe katkendit Friedrich Nietzsche Richard Wagnerile pühendatud teosest | Kirjandus

Romaani esitlused toimuvad veel Tartus, Viljandis, Plzeňis, Madriidis ja Pariisis.

Paavo Matsin’s book presentation at the Tammsaare Museum was a truly unforgettable experience. His new novel “Death Café” captivated the audience with its thought-provoking themes and gripping narrative. As the evening unfolded, we were taken on a journey through the complexities of life and death, leaving us with a newfound appreciation for the power of literature to explore the depths of human existence. It was a privilege to witness such talent and creativity in action, and we eagerly await the opportunity to delve deeper into Matsin’s literary world in the future.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga