Galerii: noore skulptori preemia pälvis Sandra Ernits | Kunst

2288529h8eact24

Tere tulemast galeriisse! Meil on suur rõõm teatada, et noor andekas skulptor Sandra Ernits on pälvinud preemia oma silmapaistva kunstilise panuse eest. Tema tööd on täis emotsioone ja sügavat tähendust, mis on keerukad ja samas kaunid. Ernitsi skulptuurid kõnelevad vaatajale otsekui isiklikust kogemusest, pannes meid mõtlema ja tunnetama kunsti jõudu. Astuge sisse ja avastage tema loominguline maailm, mis avab uusi perspektiive ning puudutab südant.

Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutas neljapäeval välja noore skulptori preemia laureaadid. Esimese auhinna pälvis Sandra Ernits ning EKKM-i eripreemia sai Noah Emanuel Morrison.

Alates 2012. aastast välja antava preemia eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike tegevust. Konkursile laekunud 39 autori töö hulgast valis näituse zürii seekord välja 15 teost.

Tänavused nominendid olid Sandra Ernits, Iohan Figueroa, Chloé Geinoz, Aurelia Grace Talmon, Erik Hõim, Loora Kaubi, Ellen Emilie Laaksonen, Noah Emanuel Morrison, Sarah Noonan, Elise Marie Olesk, KitKit Para, Inessa Saarits, Asmus Soodla, Sonja Sutt ja Ats-Anton Varustin.

Noore skulptori preemia on varasemalt pälvinud Hanna Piksarv, Sten Saarits, Anna Mari Liivrand, Johannes Valdma, Rosa Violetta Grötsch, Johannes Luik, Siim Elmers, Sarah Nõmm, Junny Yeung ja Mara Kirchberg.

Noorte skulptorite näitus on Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi avatud 10. märtsini.

Kunstimaailma uus talent Sandra Ernits võitis noore skulptori preemia oma silmapaistva töö eest. Tema looming on täis sügavust, emotsiooni ja tehnilist osavust, mis on võitnud publiku ja žürii südamed. Ernitsi võit on tunnistus tema pühendumusest ja andekusest kunstimaailmas ning tõotab põnevat tulevikku kunstiringkondades. Tema töö inspireerib ja liigutab ning jätab vaatajatele unustamatu mulje. Loodame näha veel palju tema imelisi skulptuure tulevikus.

Loe rohkem:  Õõvastavalt mõjuda võiv näitus "Mutukad" | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga