Galerii: “Noorte stuudios” musitseeris Viljandi Noorte Sümfooniaorkester | Muusika

2307270h0ecct24

Tere tulemast Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri kontserdile “Noorte stuudios”! Galerii avaneb meie ees täis muusikalisi hetki ja noorte andekate muusikute kirglikke esitusi. See on koht, kus muusika võlub ja noored talendid säravad. Viljandi Noorte Sümfooniaorkester toob kokku andekad ja pühendunud muusikud, et luua unustamatuid hetki kontserdilaval. Astuge sisse meie maagilisse muusikamaailma ja tunnetage muusika võlujõudu “Noorte stuudios”.

Klassikaraadio stuudiokontsertide sari “Noorte stuudio” tõi sel nädalal Eesti Raadio esimesse stuudiosse Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri.

2003. aastal asutatud Viljandi Noorte Sümfooniaorkester on Viljandi muusikakoolis tegutsev kollektiiv, mille tegemistest võtavad osa vanema astme õpilased, vilistlased ning mitmed õpetajad. Juba teist õppeaastat on orkestri ees dirigent Imre Rohuväli.

Orkestril on tähtis roll Viljandi linna üritustel esinemisel. Samuti esinetakse muusikakooli enda traditsioonilistel sündmustel nagu näiteks iga-aastasel jõulukontserdil.

Sümfooniaorkester on siiani käinud neljal välisreisil: Hollandis, Austrias, Hispaanias ja Saksamaal. Aastal 2024 on plaanis sõita Slovakkiasse ning Ungarisse.

Kava:

  • Klaus Badelt (arr. Ted Ricketts) – Kariibi mere piraadid
  • Franz Schubert – Sümfoonia nr 8, h-moll I osa 
  • Camille Saint-Saëns (arr. Merle J. Isaac) – Bacchanale
  • Andrew Lloyd Webber (arr. Calvin Custer) – Ooperifantoom

Järgmisel kolmapäeval, 20. märtsil kell 20 astub üles Eesti Raadio Laste laulustuudio koorid ja MUBA bigbänd. Kontserti saab kuulata Klassikaraadio kodulehelt.

Kuula Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri kontserti:

Kokkuvõttes oli Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri esinemine Galeriis “Noorte stuudios” meeldejääv ja kaasahaarav. Noored muusikud näitasid oma suurepärast talenti ning pühendumust muusikale. Nende kirg ja energia vallutasid publiku südamed ning jättis kustumatu mulje. Orkester tõestas, et Eesti noored on tõeliselt andekad ja võimelised saavutama suuri asju. Tunnustust väärib ka Galerii, kes võimaldab noortel muusikutel oma annet demonstreerida ja publikut inspireerida. Kindlasti ootame juba järgmist võimalust neid imelisi muusikuid taas kuulata ja nende etteasteid nautida.

Loe rohkem:  Eesti laulu ankeet. Anet Vaikmaa | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga