Galerii: Nigulistes näeb esimest korda liivimaalste palverändudega seotud leide | Muuseumid

2299416hbce5t24

Tere tulemast Niguliste muuseumisse, kus avatakse uksed minevikku ja avaneb võimalus avastada ajaloolisi aardeid seotud Liivimaa palverännakutega. Galerii pakub külastajatele esimest korda võimaluse näha unikaalseid leide, mis viivad meid tagasi keskaega ja avavad ukse unustatud maailma. Muuseumi kogud jutustavad loo põnevatest palverännakutest ning annavad ainulaadse võimaluse kogeda ajaloo hõngu ja uurida Liivimaa ajalugu. Astuge sisse ja avastage maagiline maailm Nigulistes!

Alates laupäevast, 9. märtsist on Niguliste muuseumis avatud näitus “Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas”, mis toob esimest korda avalikkuse ette suure osa liivimaalaste palverändudega seotud leidudest.

Sarnaselt muu Euroopaga kuulus palveränd ka Liivimaal keskaegse eluolu juurde. Siit mindi nii kaugel kui ka lähedal asuvaisse pühapaikadesse, võõrsilt tulnud palverändurid külastasid omakorda siinseid rohkem või vähem tuntud kohti Vastseliinast Kastre linnuseni. Kõik see jättis omaaegsesse ainelisse kultuuri erinevaid jälgi, alustades kunstiteostest ja argiesemetel kasutatud sümboolikast ning lõpetades palverändurite rõivastuse ja reisilt kaasa toodud suveniiridega.

“Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas” võtab kokku keskaegse Liivimaa asjaomase ainese, tuues esmakordselt avalikkuse ette lõviosa Eestist-Lätist teada olevatest palverännuga seotud leidudest ühes kirjaliku-kunstilise pärandiga.

Näituse eksponaadid pärinevad Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogust, Eesti Rahva Muuseumist, Eesti Ajaloomuuseumist, Tallinna Linnamuuseumist, Tartu Linnamuuseumist, Pärnu Muuseumist, Läti Ajaloomuuseumist ning Riia Ajaloo- ja Laevandusmuuseumist.

Näituse kuraator on Erki Russow (Tallinna Ülikool), näituse kujunduse lõi Villu Plink ja graafilise disaini teostas Jaana Ratas.

“Sinna ja tagasi. Liivimaalaste palverännud keskaegses Euroopas” on Niguliste torni kolmandal korrusel avatud 8. septembrini.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Niguliste muuseumi galeriis on võimalik esmakordselt näha põnevaid leide, mis on seotud liivimaalste palverännakutega. Need avastused pakuvad põnevaid teadmisi ajaloo ja kultuuri kohta ning annavad võimaluse avardada oma arusaama Liivimaa minevikust. Muuseum on suurepärane koht, kus saab sukelduda minevikku ning avastada põnevaid faktid ja esemed seotud palverännakutega. Soovitan kindlasti külastada galeriid ja nautida seda ainulaadset kultuurikogemust.

Loe rohkem:  Galerii: Nigulistes näeb esimest korda liivimaalaste palverändudega seotud leide | Muuseumid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga