GALERII | Laskesuusa noorte ja juunioride MM algas meeleoluka avatseremooniaga | Laskesuusatamine

2272890hba0ct28

Tere tulemast Eestisse! Laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused on alanud ja algus oli lihtsalt võrratu! Meeleolukas avatseremoonia tõi kokku kõik osalejad ja fännid üle maailma, tuues kaasa põnevust ja ootusärevust selle suurejoonelise spordisündmuse suhtes. Galeriis on võimalik näha imelisi hetki ja saada aimu sellest, kuidas noored ja juuniorid üle maailma võistlevad laskesuusatamise maailma tippu jõudmise nimel. Olge valmis kogema põnevust ja adrenaliini, sest need võistlused lubavad otsest ja tulist võitlust medalite nimel!

23. veebruarist 2. märtsini 2024 võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid, mis on osalejate arvu poolest suurim võistlus Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) võistluskalendris. Võistlused avati Otepääl meeleoluka avatseremooniaga.

Võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol sõnas, et maailmameistrivõistlused on noortele laskesuusatajatele ideaalne võimalus tunda uhkust oma riigi esindamise üle ning teisalt saavad noorsportlased panna end proovile rahvusvahelisel tasemel. “Usun, et avatseremoonia on hea koht, kus sportlastel on võimalik saada üksteisega lähemalt tuttavaks, maandada võistlusnärvi ning esindada ka uhkusega oma riiki,” lisas Nigol. 

Avatseremoonial marssisid 38 osaleva riigi laskesuusatajad lippudega üle Tehvandi laskesuusastaadioni. Koondiseid tervitasid kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn, Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol ja IBU peasekretär Max Cobb. Sportlaste rõõmuks astus avatseremoonial lavale ka tantsumuusika duo WATEVA koos vokalist m elsiga. Eesti hümni esitas “Eesti otsib superstaari” saatest hoo sisse saanud kohalik laulja Hans Markus Danilas. 

2272890hba0ct28

Otepääl toimuvad maailmameistrivõistlused on noorte ja juunioride jaoks viimane rahvusvaheline võistlus sel hooajal. Kaheksal võistluspäeval astub Otepääl starti ligi 500 sportlast. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Loe rohkem:  Einaste hoolealune teenis karjääri esimese MK-etapivõidu, eestlannad kehvad | Laskesuusatamine

Pealtvaatajatel on võimalik soetada võistluste pass, nädalavahetuse pass ja päevapiletid, mis tagavad pääsu lasketiirutribüünile. Rajal saab võistlusi nautida tasuta. 

Kodustest suurvõistlustest teeb otseülekandeid ERR. Reedene võistluspäev algab noorte segateatesõiduga. Otseülekanne algab ERR-i spordiportaalis kell 10.20.

In conclusion, the opening ceremony of the Junior and Youth Biathlon World Championships in Estonia was a resounding success, bringing together young athletes from around the world with a festive and celebratory atmosphere. The event marks the beginning of a thrilling competition, showcasing the talent and dedication of the next generation of biathletes. As the championships continue, we can look forward to witnessing the incredible skills and sportsmanship on display, and we wish all the participants the best of luck in their races. Such events not only promote the sport of biathlon but also strengthen international relations and friendships among the young athletes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga