Takkin: “Elu ja armastus” on film sellest, mida armastus inimesega teha võib | Film

1707805096 1989245h64cat24

Takkin: “Elu ja armastus” on ühtaegu kaasahaarav ja sügav film, mis avab armastuse keerdkäikudega kaasnevaid emotsioone. See haarab vaataja südame ja viib nad kaasa rännakule, kus armastuse võim ja mõju inimese elule on täielikult paljastatud. Läbi selle filmi saame aimu armastuse jõust muuta meie elu ja mõista, kuidas see meid kõige kriitilisematel hetkedel toetab või kõigutab. “Elu ja armastus” paneb vaatajad mõtlema ja tunnetama ning kindlasti saab sellest filmist üks neist elamustest, mis jääb kauaks meie mällu.

Esilinastus Anton Hansen Tammsaare romaani ainetel valminud mängufilm “Elu ja armastus”, mis viib meid Irma ja Rudolfi armastusloo keskmesse, andes aegumatutele teemadele tänapäevase vaatepunkti. Läbi nelja peategelase näidatakse erinevat arusaama armastusest ja kuidas need arusaamad põrkuvad.

Režissöör Helen Takkini sõnul pole see tüüpiline armastusfilm, vaid see on film sellest, mida armastus inimestega teha võib.

“Juba raamat räägib kurva loo armastusest, me võtsime psühholoogilise vaatepunkti ja jätsime ilu sealt vähemaks, kuigi see film on endiselt ka väga ilus, aga ma tahtsin näidata just seda, kuidas psühholoogilised negatiivsed käitumismustrid inimese haavatavaks muudavad ja mida nad pikaajaliselt suudavad inimese psüühikaga teha, et ajada neid hulluse piirimaile,” ütles režissöör Helen Takkin.

Rudolfit kehastab Mait Malmsten, Irmat Karolin Jürise. Režissööri sõnul ongi tema jaoks loo peategelane just Irma.

“Seal on kõiksugu erinevaid variatsioone emotsioonidest, seda on väga lahe avastada ja veel toredam on see, et film on üles ehitatud küll neljale põhitegelasele, aga minu peamine mängupartner oli Mait, kellega koos sai otsida ja avastada. See oli väga intiimne ja hoolt täis protsess,” ütles Irma osatäitja Karolin Jürise.

Kinodesse jõuab film 13. veebruaril.

Loe rohkem:  HÕFF näitab Donatas Banionise mälestuseks Leedu filmi "Keegi ei tahtnud surra" | Film

Kokkuvõttes võib öelda, et Takkin’i “Elu ja armastus” on sügavalt liigutav film armastuse jõust inimese elus. Filmi kaudu avaneb meile võimalus näha, kuidas armastus võib mõjutada meie otsuseid, käitumist ning kahe inimese vahelisi suhteid. See toob esile armastuse mitmekülgsuse ja võimu, tuues esile nii rõõmu kui ka valu. Film kõneleb sügavalt inimlikul tasandil ning paneb meid mõtlema omaenda armastuse kogemustele ja suhetele. Takkin’i “Elu ja armastus” on kahtlemata film, mis jääb meie südamesse ja meenutab meile armastuse olulisust meie eludes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga