Galerii: Estonias esietendub ühiskonnakriitiline muusikal “Kabaree” | Teater

2250438h1923t24

Tere tulemast Eesti teatrikuuma! Sel nädalal astub esmakordselt üles ühiskonnakriitiline muusikal “Kabaree” ning ootame kõiki teatrihuvilisi selle unikaalse etendusega liituma. Lavastus viib meid 1920-ndate Berliini kabareesse, kus poliitiline olukord on terav ja emotsioonid kõrgel. Muusikaline andekus ja teravalt kujutatud sotsiaalsed teemad lubavad meil kogeda midagi enneolematut. Tulge ja laske end inspireerida selle unustamatu teatrielamusega!

Reedel, 9. veebruaril jõuab Rahvusooperis Estonia lavale John Kanderi laialdaselt tunnustatud ühiskonnakriitiline muusikal “Kabaree”, mille toob Eesti publiku ette rootsi lavastaja AnnaKarin Hirdwall.

Maailma muusikaliparemikku kuuluva “Kabaree” tõsine alatoon tõstab rambivalgusesse II maailmasõja eelse dekadentliku Saksamaa mõjuvallas olevate tavaliste inimeste elud. Lavastus toob publikuni pildikese ajastu metsikust vabadusest ja üksindusest, mis lõid soodsa pinnase vaimsele, kunstilisele ja seksuaalsele vabadusele, mille saatuseks oli natsirežiimi all kuhtuda.

Lavastaja AnnaKarin Hirdwalli sõnul on tegemist looga, mida peaks rääkima igal ajastul. “Poliitiline ja ühiskondlik olustik, mis sunnib inimesi oma tõelist mina varjama, on väga aktuaalne. Üks märksõna, mis mul selle loo lavastamise esimestest päevadest mõttes on mõlkunud, on hirm. Mis meiega juhtub, kui meil on kogu aeg hirm?” “Kabaree” tegevus toimub 1930. aastatel. “Me teame, mis ühiskonnas edasi juhtuma hakkas. Me teame, kuidas see lõppes. Selle lavastusega tahame öelda inimestele: “Avage oma silmad! Ärge laske sellel teist korda juhtuda!” avaldas lavastaja.

Rootsist on pärit ka kunstnik Caroline Romare, valguskunstnik Peter Stockhaus ning koreograaf Adrienne Åbjörn. Lavastuse muusikajuht on Kaspar Mänd, näitejuht Helgi Sallo.

Osades: Emcee / Konferansjee – Priit Võigemast (külalisena), Kaarel Targo (Must Kast), Sally – Hanna-Liina Võsa (külalisena), Piret Krumm (külalisena), Cliff – Kaarel Targo (Must Kast), Kalle Sepp (külalisena), Preili Schneider – Juuli Lill, Katrin Karisma (külalisena), Härra Schultz – Jassi Zahharov, Mart Laur, Proua Kost – Karis Trass, Kadri Nirgi, Ernst Ludvig – Mart Madiste, Jaak Jõekallas.

Loe rohkem:  Narvas esietendub kübersõja telgitaguseid avav lavastus "Spioonitüdrukud" | Teater

Kaasa teevad rahvusooperi koor ja orkester ning tantsijad nii rahvusballetist kui vabakutseliste ridadest.

“Kabaree” esietendus Eestis on suurepärane samm kriitilisele ja mõtlemapanevale teatrile. Lavastus avab uksed meie ühiskonna erinevatele probleemidele ja pakub publikule võimaluse neid sügavamalt mõista. Kunst, eriti teater, mängib olulist rolli ühiskonnakriitika ja teadlikkuse tõstmisel ning “Kabaree” on suurepärane näide sellest. See lavastus julgustab vaatajaid mõtlema ja arutlema ning loodetavasti inspireerib muutusi paremuse suunas. Eesti teatrimaastikul on “Kabaree” kindlasti oluline ja mõjukas sündmus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga