Galerii: Botswanas viibiv president Karis uudistas teemante | Eesti

2296743he0c4t24

Tere tulemast Galeriisse, kus saame tutvuda Botswana presidendi Karise visiidiga ja tema uudistamisega sealsetes teemantikaevandustes. See eksklusiivne pilk meie naaberriigi kõrgeima juhi tegemistesse pakub põnevat ja harivat sisu kõigile uudishimulikele. Astu sisse ja sukeldu maailma, kus võim ja rikkus kohtuvad ning avaneb uus perspektiiv ühe riigi majanduse alustaladele. Siin on sul võimalus näha Eestiga kaugeid riike ühendavaid niidikesi ja avardada oma maailmapilti.

Aafrikas Botswanas jätkub president Alar Karise ja teda saatva äridelegatsiooni visiit, mille kolmas päev viis Eesti riigipea Botswana riiklikku teemandiettevõttesse.

Teisipäeval kohtus Karis oma Botswana kolleegi Mokgweetsi Masisi ja parlamendispiikriga, kellega tuli jutuks majanduskoostöö tihendamisest. Karis kõneles ka Eesti digikogemusest Gaborones asuvas teadus- ja tehnoloogiapargis digipöördele ning majanduslikule konkurentsivõimele keskendunud arutelul, millest võtsid osa Botswana president Masisi, välisminister Lemogang Kwape ning mõlema riigi ettevõtjad.

Ta rääkis Botswana juhtidele ja ettevõtjatele näiteks Eesti kogemusest elektroonilise identiteedi kasutusele võtmisel, Tiigrihüppega kooli saabunud internetist, e-hääletamisest, aga ka vajadusest kaitsta oma süsteeme küberrünnete vastu ja panustada küberjulgeolekusse.

Eesti ettevõtete ja Botswana riigi edukast koostööst kõneldes nimetas president Karis näitena Nortali, kes aitas Botswana maksuametile uut maksuhaldussüsteemi ehitada. “Meil on veel mitmeid teisi ettevõtteid, mis on koostööst huvitatud,” kinnitas Eesti riigipea.

Visiidi käigus kohtus president Karis koos Eesti ettevõtjatega Botswana maksuameti juhiga, et rääkida edasistest plaanidest.

President Karisega on kaasas Eesti ettevõtjad, kes juba tegutsevad Aafrikas või soovivad seal oma tegevust laiendada. Riigivisiidil Botswanasse saadavad Eesti riigipead ettevõtete Nortal, Admirals Group ja Digital Nation ning Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) esindajad. Visiidil Angolasse on äridelegatsioonis Digital Nationi, E-Riigi Akadeemia ja Admirals Groupi esindajad.

Loe rohkem:  Taro: Eesti 200 esinumbriks europarlamendi valimistel saab ilmselt Tsahkna | Eesti

Tagasi kodumaale jõuab riigipea laupäeval.

Kari president Masisi külastus Eestis on oluline samm kahe riigi vaheliste suhete tugevdamiseks. Tema kohalolek Galeriis teemantidega tutvumas näitab ka Botswana suurt potentsiaali selle väärtuslike ressursside valdkonnas. Eestis antud avalik esinemine aitab kaasa kahe riigi vahelisele koostööle ja vastastikusele arengule. See sündmus rõhutab ka Eesti ja Botswana vahelise suhte olulisust ning võimalusi tulevikus tihedamaks koostööks nii majanduslikul kui ka poliitilisel tasandil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga