Raul ja Romet Esko tegid dokfilmi võitleja Edvin-Erik Kibusest | Film

1260626h599dt24

Tere tulemast Eestisse! Raul ja Romet Esko on loonud uskumatu dokfilmiloo võitlejast Edvin-Erik Kibusest, kes on tuntud oma vaprust ja pühendumist spordimaailmas. See haarav lugu on täis põnevust, adrenaliini ja südamlikke hetki, mis toovad esile Kibuse kire oma ala vastu. Film avab vaatajatele ukse tema maailma ning näitab, kuidas ta on ületanud kõik raskused ja saavutanud edu. Ära jää maha sellest inspireerivast loost, mis paneb sind uskuma unistuste täitumisse!

Filmitegijad Raul ja Romet Esko rääkisid R2 saates “Päev” oma uuest dokfilmist, mille peategelaseks on võitleja Edvin-Erik Kibus. Vendade sõnul läksid nad hoopis teistsugust filmi tegema, aga lõpptulemus sai palju ausam ja tõelisem kui algselt loodeti.

“Meil juhtus nii, et saime kaameraga minna võitlussarjale “The League” ja sellise võitleja nagu Edvin-Erik Kibuse backstage`i (lavatagune ruum – toim.) samal ajal kui ta võitluseks valmistus,” ütles Raul Esko. “Saime minna kõige ausamal moel püüdma Eesti legendaarse võitleja päris tundeid ja mõtteid.”

Vendade sõnul kirjutasid nad Kibusele, et kas nad võivad tulla filmima, kuidas ta lööb Themase viie minutiga nokki. “Kibusel oli kohe ülihea meel ja ta ütles, et tulge muidugi. Aga tegelikult ta ei löönudki Themast viie minutiga nokki. Tuli neljas ekstra raund ja punktidega võitis Themas. Aga see, mis me kaamerale saime, oli veel ausam ja tõelisem moment.”

Filmis on väga inspireeriv sõnum, et tulemus ei olegi nii oluline. Tuleb anda endast parim ja muu ei olegi oluline. “Kibus leiab enda sees rahu, kui ta teab, et ta on kõik andnud, mis tal on anda,” lisas Romet Esko.

Dokfilmide tegemine on vendade arvates paras pähkel. “Raske on püüda elu nii ausalt ja tõeliselt nagu see päriselt on. See tuli meil välja, sest me ei andnud alla,” ütles Raul Esko. “Filmi sõnum on see ka, et kuidas kaotada. See võib kanduda ükskõik millise valdkonna peale. Kõik on enda peas hästi, kui sa teed rahu sellega, et sa võid kaotada või et kui ringi minna, siis Kibus rääkis, et ta teeb alati rahu sellega, et ta teab, et võib kukkuda nokki juba esimesest löögist. Kui sellega on okei, siis ta võib iga tulemuse puhul rahul olla.”

Loe rohkem:  Jupiter Io ja ETV2 esitlevad noortefilmide eriprogrammi | Film

“Sama oli meil ka, et me läksime filmima seda ilusat võitu, et me oleks kõik lõpuks eufoorias, aga meie plaan muutus täielikult, see pöörati täiesti pea peale, aga me leppisime sellega ja püüdsime veel ilusama asja,” ütles Raul Esko. “Kindlalt tahaks veel dokfilme teha, meil on palju mõtteid, neid ei saagi ette liiga palju planeerida, neid peab minema jahtima ja tegeleme sellega, mis seal on. Me jätkame võitlusspordi teemaga, uue filmi montaaž juba käib.”

Kokkuvõttes võib öelda, et Raul ja Romet Esko loodud dokfilm võitleja Edvin-Erik Kibusest on sügavalt liigutav ja haarav lugu jätkusuutlikkusest ning eneseületusest. Film tugineb tõelistele sündmustele ning pakub vaatajatele väärtuslikku ja kaasakiskuvat kogemust. Kibuse lugu on inspireeriv ning toob esile inimese võimekuse ületada igasuguseid takistusi ja elada täisväärtuslikku elu, hoolimata raskustest ja väljakutsetest. Raul ja Romet Esko on suutnud luua dünaamilise ja kaasahaarava teose, mis jääb kindlasti kauaks meie mõtetesse ja südametesse.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga