Frankfurdi lennujaama töötajate streik häirib Euroopa lennuliiklust | Välismaa

2296695h1da2t24

Tensions are high in Europe as a strike by workers at Frankfurt Airport is causing major disruptions in air traffic. The strike, which has been ongoing for days, is affecting flights across Europe and causing headaches for travelers. As one of the busiest airports in the region, Frankfurt Airport plays a crucial role in connecting passengers to their destinations. The impact of this strike is being felt far and wide, with delays and cancellations causing chaos for both airlines and passengers. In this time of uncertainty, many are Left wondering when normalcy will resume in the skies.

Lennuoperaator Fraport teatas kolmapäeval, et neljapäeval suletakse Frankfurdi lennujaam väljuvate lendude jaoks, kuna sealsed turvatöötajad hakkavad streikima. Frankfurti lennujaam on Saksamaa suurim.

Fraport soovitas reisijatel ühendust võtta oma lennufirmadega ning ütles, et reisijad ei tohiks mitte mingil juhul lennujaama sõita. Pole veel selge, kuidas streik lennugraafikud mõjutab. Praeguste andmete kohaselt ei tohiks streik mõjutada ümberistumisega lende. 

Frankfurti lennujaam on Euroopas suuruselt kolmas ja seda läbib ööpäevas üle tuhande lennu. Turvatöötajate streik lööb seega segi lennuliikluse Saksamaal ja häirib ka Euroopa lennuliiklust. 

Sel nädalal tabab streigilaine Saksamaad. Verdi ametiühing teatas esmaspäeval, et Lufthansa maapealsed töötajad hakkavad neljapäeval streikima. Ametiühing nõuab oma liikmetele palgatõusu, teisipäeval paluti Frankfurti ja Hamburgi lennujaama turvatöötajatel streigiga ühineda.  

Sel nädalal alustavad veel 35-tunnist streiki Saksamaa rongijuhid. Streigi kuulutas välja rongijuhtide ametiühing GDL, mis nõuab töönädala lühendamist 38-lt tunnilt 35-le. Rongijuhid nõuavad veel ka palgatõusu. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Frankfurdi lennujaama töötajate streik on oluliselt häirinud Euroopa lennuliiklust ning põhjustanud paljudele reisijatele ebamugavusi ja viivitusi. Sellised olukorrad võivad mõjutada ka Eestis asuvate reisijate plaane ning tuletavad meile meelde lennuliikluse habrast olemust. Siiski on oluline mõista, et streigid on töötajate viimane võimalus oma õiguste eest võidelda ning nende nõudmiste arvestamine võib aidata parandada töötingimusi kogu lennujaamakeskkonnas. Lõppkokkuvõttes on oluline leida tasakaal reisijate heaolu ja töötajate õiguste vahel, et tagada sujuv ja efektiivne lendamine kõigile osapooltele.

Loe rohkem:  Öösel algas Vene raketirünnak Ukrainale, Kiievis kõlasid plahvatused | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga