USA riiklik julgeolekunõunik käis Kiievile toetust avaldamas | Välismaa

2316627h30e5t24

Ameerika Ühendriikide riiklik julgeolekunõunik on hiljuti külastanud Kiievit, et avaldada Ukrainale kindlat toetust ja tugevdada kahe riigi vahelisi suhteid. See visiit on märkimisväärne mitte ainult USA ja Ukraina vahelise partnerluse seisukohast, vaid ka rahvusvahelise julgeoleku seisukohast. USA poolt antud toetus aitab kindlustada Ukraina territoriaalset terviklikkust ja tugevdada demokraatlikke institutsioone, samuti näitab see USA pühendumust stabiilsuse ja turvalisuse tagamisel piirkonnas. Selles kontekstis on USA riikliku julgeolekunõuniku visiit Kiievisse oluline samm edasi tugeva partnerluse loomisel USA ja Ukraina vahel.

Valge Maja tippametnik tegi kolmapäeval üllatusvisiidi Kiievisse, et kinnitada ukrainlastele USA abi jätkamist ning survestada juba kuid ummikseisus olevat Kongressi välisabi paketiga edasi liikuma. Siiski ei saanud riiklik julgeolekunõunik Jake Sullivan anda ukrainlastele abi osas ajalist lubadust.

Sullivan külastas eile Kiievit ning kinnitas Ukrainale Washingtoni toetuse jätkumist. Visiidi üheks eesmärgiks oli survestada Kongressi ja eelkõige Esindajatekoja spiikrit Mike Johnsonit, kes on seni keeldunud hääletusele panemast juba veebruaris senati poolt heaks kiidetud välisabipaketti.

Sullivan rõhutas, et Bideni administratsioon teeb kõik endast oleneva, et 60 miljardi dollari suurune abi Ukrainale kongressis heakskiidu saaks.

“Oma vaatenurgast oleme kindlad, et saame selle tehtud. Me saame selle abi Ukrainale,” ütles Sullivan.

“USA-s valitseb arusaam, et Ukraina on oluline, et Ukraina julgeolek ja tulevik on oluline ka Ameerika Ühendriikide julgeoleku ja tuleviku jaoks. Me tahame aidata sõpra ja partnerit, aga tahame läbi selle aidata ka iseennast,” lisas Sullivan.

Valge Maja tippametnik kiitis visiidil Ukraina visadust ning sõnas, et Venemaa on selles sõjas juba läbi kukkunud.

“Sõja alguses Putini ja Venemaa poolt püstitatud plaan ei ole täitunud ega täitu kunagi. Kuid sellest ei piisa. Peame nägema olukorda, kus Ukraina ei kannata enam Vene sõjaväe rünnakuohu all,” sõnas Sullivan.

Loe rohkem:  Europarlamendi parempopulistide fraktsioon võib lõhki minna | Välismaa

Kuigi üllatusvisiidi eesmärgiks oli kinnitada Ukrainale ameeriklaste igakülgset toetust, ei andnud Sullivan ajalist raamistikku, millal välisabi pakett võiks Esindajatekojas edasi liikuda. Julgeolekunõunik vaid sõnas, et eelnõu on võtnud Kongressis liiga kaua aega.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA riiklik julgeolekunõunik tugevdas oma visiidi käigus Kiievile antud toetust. Tema kohalolek näitab USA pühendumust Ukraina julgeoleku ja stabiilsuse tagamisele ning suhete tugevdamisele Ukrainaga. See näitab ka USA ja Ukraina vahelist strateegilist partnerlust ning ühist pühendumust demokraatlike väärtuste ja inimõiguste toetamisele. Riikliku julgeolekunõuniku visiit kinnitab ka USA pühendumust toetama Ukrainat Venemaa agressiooni vastu ning aitab tugevdada transatlantilisi suhteid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga