Käsipallikoondis läheb MM-valikmängule vastu võtmemängijata | Käsipalli Eesti koondis

1889159hfb08t24

Estonia’s handball team is gearing up for a crucial World Cup qualifying match, but they will be missing a key player. The absence of this key player will undoubtedly have an impact on the team’s performance, leaving fans on the edge of their seats as they eagerly await the outcome of the match. The Handball Estonia team will need to dig deep and rely on their team spirit and determination to overcome this challenge and secure a victory. Will they be able to rise to the occasion and emerge victorious despite the odds stacked against them? Only time will tell.

Järgmisel nädalal jätkab Eesti meeste käsipallikoondis maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni, kus meile astub vastu Ukraina. Järgmisel kolmapäeval peetakse Kalevi spordihallis esimene kahest teise faasi kohtumisest. Vastased peavad oma kodumängu neli päeva hiljem Leedus.

Eesti koondis pääses eelkvalifikatsioonist teise ringi, kui alistas novembris kahe mängu kokkuvõttes Läti 58:51. Pärast seda osaleti enne aastavahetust veel Balti karikal, kus kahe võidu kõrvale teeniti üks viik. Seekordses koosseisus on aga nende kohtumistega võrreldes üks suur puudujääk. Koondise üheks tähtsaimaks mängijaks kerkinud Mihkel Lõpp peab vigastuse tõttu eelseisva valiktsükli vahele jätma.

“Kahjuks jäävad seekord eemale nii Lõpp kui David Mamporia. Mihkli puudumine on meile eriti valus löök, kuna oleme siin viimastes kohtumistes ka 5-1 kaitset praktiseerinud ning Saksamaal palliv mees on selles suurt rolli kandnud. Kuid eks siis peavad teised mehed tulema ja need augud kinni lappima. Lõppude lõpuks, kui vaadata, millise seisu pealt peavad mängule tulema meie vastased, siis ega meil õigustust paari puuduja taha küll pugeda ei ole,” alustas koondise abitreener Janar Mägi.

Loe rohkem:  Eesti käsipallikoondis tagas MM-valiksarjas edasipääsu | Käsipalli Eesti koondis

1889159hfb08t24

Kodumaal toimuva tõttu peab Ukraina oma kodumängu Leedus. Ukrainlased pidasid novembris sõpruskohtumise maailma tippu kuuluva Rootsiga, kellele kindlalt alla jäädi. Eelmise aasta märtsis lõppenud Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonis jäädi alagrupis Austria, Rumeenia ja Fääri saarte järel viimaseks ning lõppvõistlustele surnud ringi järel ei pääsetud. Eesti ja Ukraina kohtusid omavahel kahel korral 2010. aastal ning siis suudeti kaks võitu võtta, kusjuures ühes kohtumises panustas edusse nelja väravaga ka praegune abitreener.

“Olen kõvasti töötanud vastaste videotega eelmisest EM-valiktsüklist. Klipid on mängijatele edastatud, kuid ega liiga täpset pilti vastastest ei tea enne, kui väljakule astume. Seetõttu peame rohkem rõhku panema enda tegemistele. Niipalju kui oleme aru saanud on ukrainlastel käsil noorenduskuur. Neil mängivad mitmed mängijad näiteks Poola liigas ning nende kohta on meil mingi info olemas,” jätkas endine koondise mängija.

Eesti-Ukraina paari võitja kohtub järgmises ringis MM-koha nimel Islandiga. “Eks siinkohal tuleb realistiks jääda ja Skandinaavia saareriik on mõlemale meeskonnale hetkel liiga suur amps, kuid häid matše tahavad loomulikult kõik. Keskendume omadele asjadele ning kui suudame kodust piisava edu kaasa võtta, siis on ka kõik võimalused edenemiseks olemas,” lõpetas Mägi.

Eesti koondise esialgne nimekiri mängudeks Ukrainaga:

Rasmus Ots, Armis Priskus, Tanel Kütt, Karl Kõverik, Mathias Rebane, Sigmar Seermann, Ott Varik, Alvar Soikka, Aleksander Pertelson, Karl Toom, Tõnis Kase, Markus Viitkar, Artur Morgenson, Hendrik Varul, Alfred Timmo, Hendrik Koks, Karl Roosna, Otto Karl Kont, Dener Jaanimaa

Peatreener: Martin Noodla, abitreener: Janar Mägi

Eesti koondise mängud MM-valiktsükli teises faasis:

13.03 kell 19.00 Eesti – Ukraina (Kalevi spordihall)
17.03 kell 15.30 Ukraina – Eesti (Leedus)

Kuigi Eesti käsipallikoondis läheb MM-valikmängule vastu ilma mõne võtmemängijata, tuleb meeskonnal endiselt anda endast parim. Nende tugevus on ühtsus ja meeskonnatöö ning usume, et suudavad saavutada eduka tulemuse. Oluline on meeles pidada, et kõik mängijad on olulised ja saavad anda oma panuse võidu saavutamiseks. Toetame Eesti käsipallikoondist nende pingutustes ja usume nende võimesse ületada raskused ning saavutada edu väljakul. Ainus võimalus on uskuda meeskonda ja nende võimekusse võitu saavutada.

Loe rohkem:  Noodla kordusmängu eel: peame usaldama ka teisi mehi, et intensiivsust hoida | Käsipalli Eesti koondis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga