Festival FinEst Funk tutvustab nii Eestis kui Soomes rahvusvahelist funk-muusikat | Muusika

2304951h294at24

Tere tulemast Festival FinEst Funkile – sündmusele, mis toob kokku rahvusvahelised funk-muusika talendid nii Eestist kui Soomest. See ainulaadne festival pakub ainulaadset võimalust nautida särtsakaid rütme ja kaasakiskuvaid meloodiaid, mis panevad sind lihtsalt tantsima. Olgu sul huvi juba ammu armastatud funkmuusika vastu või oled alles avastamas selle võlusid, siin leiad midagi endale. Tule ja saa osa sellest unustamatust muusikalise kahekultuurilisest sündmusest, mis ühendab Eesti ja Soome parimad funkmuusikud üheks suureks piduks.

Teist korda toimub muusikafestival FinEst Funk, mis toob nii Eesti kui Soome lavadele funk-artistid üle maailma. 14. märtsil toimub festival Tartus, 15. märtsil Tallinnas ja 16. märtsil Soomes.

“Festivali idee sündis Petteri Hasaga koostöös, soovisime luua platvormi mõlema riigi funk-bändide tutvustamiseks ja vahetamiseks. Plaanid on laieneda Soomes teistesse linnadesse ning teha aastaringselt satelliitkontserte,” kinnitas festivali korraldaja Sten Valdmaa ja lisas, et eesmärk on festivalil tutvustada Eesti ja Soome funk’i eripärasid. 

Esmakordselt jõuab Eestisse Grammy nominent Norrbotten Big Band koostöös instrumentaal-funk’i esindaja Nine Sparks Riotsiga. Norrbotten Big Band on bigbänd, mille juhtfiguur on saksofonist Joakim Milder. Bändil on aastate jooksul olnud palju erinevaid soliste, teiste seas Joe Lovano, Toots Thielemans, Maria Schneider, Jonas Kullhammar, Miriam Aida, Magnus Lindgren, Chris Potter, Randy Brecker, Dave Liebman jt. 

Festivalil astub lavale ka Itaalia artist Giacomo Turra, kes alustas 2018. aastal oma soolomuusikaprojekti, keskendudes RnB‘le, funk’ile ja jazz’ile. 2021. aastal andis Giacomo välja “The Groove Sessions” kogumiku funk- ja RnB-lugudest, mis olid salvestatud koostöös eri muusikute ja lauljatega kogu maailmast.

Eesti artistidest astub üles Estonian Funk Unit, mida juhivad Artis Boris ja Kris Dén. Festivalil tehakse kummardus Eesti jazz– ja funk-muusika pioneeridele Jaan Kumanile ja Marju Kuudile. Soome funk’i esindab We Got Soul feat. Sam Huber.

Loe rohkem:  Nublu jõudis koos Mikael Gabrieliga Soome eurolaulu konkursi finaali | Muusika

Festival toimub Eestis 14. märtsil Tartus Alexela loomelaval ja 15. märtsil Tallinnas teatrimajas JAIK (endine Vaba Lava). Soomes on festival 16. märtsil ning  festivali toimumispaikadeks on Ravintola Töölö ja jazzklubi Storyville. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Festival FinEst Funk on suurepärane platvorm, mis toob kokku rahvusvahelised funk-muusika talendid nii Eestist kui Soomest. See festival pakub suurepärase võimaluse avastada uut ja põnevat muusikat ning nautida seda koos teiste muusikasõpradega. FinEst Funk on ka suurepärane näide sellest, kuidas muusika ühendab inimesi erinevatest kultuuridest ja riikidest. See festival jätkab kindlasti oma edu ja pakub ka tulevikus unustamatuid muusikaelamusi kõigile funk-muusika fännidele nii Eestis kui Soomes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga