Neljandat korda toimuv kunstifestival “Ma ei saa aru” mõtiskleb sel aastal moekunsti üle | Kunst

2304954h2a99t24

Tere tulemast neljandale “Ma ei saa aru” kunstifestivalile, kus sel aastal keskendutakse põnevale teemale – moekunstile. Festival pakub külastajatele võimalust sukelduda moemaailma sügavustesse ning avastada uusi ja murrangulisi suundi selles kunstivormis. Oodata on silmapaistvaid näitusi, loomingulisi töötubasid ja põnevaid mõtisklusi moe rolli üle tänapäeva ühiskonnas. Ole valmis kogema kunsti läbi moe uues ja inspireerivas valguses ning avastama, kuidas riietumine võib olla rohkem kui lihtsalt moe järgimine – see võib olla ka kunstiline eneseväljendus.

9. kuni 11. maini Telliskivi loomelinnakus toimuv festival “Ma ei saa aru” keskendub sel aastal moekunstile. Fookusteemat avatakse põhjalikult peanäitusel “Re_form_aktsioon”.

“Moekunst on pidevas dialoogis ühiskonnas toimuvate protsessidega, võimendades selle kultuurimärke ja ajastu vaimu. Festivali raames arutleme muuhulgas surematul teemal – kas mood on kunst ning kas ja miks me rõivamoodi vajame, millised on moega seotud eelarvamused, õppetunnid, generatsioonide ja sugude vahelised lõhed ja palju muud,” rääkis festivali peakorraldaja Bianka Soe.

Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis avatakse üheaegselt festivaliga fookusteemale pühendatud peanäitus “Re_form_aktsioon”, mida saab külastada kuni 18. augustini. Näitus toob keskmesse kandja emotsionaalse suhte riideesemega, selle jätkusuutlikkuse aspekte ning tihedat sidet kunstiga.

Näitusel on esindatud 20 noorema põlvkonna kunstniku ja moekunstniku looming nii Eestist kui ka lähiriikidest. Näitusel osalevad Karl Joonas Alamaa, Kadi Adrikorn, Irina Dzhus (UA), Liisa Kanemägi, Annika Kiidron, Andreas Kübar, Elina Laitinen (FI), Hanna Lampinen (FI), Kris Lemsalu, Urmas Lüüs, Mari Masso, Cärol Ott, Kärolin Raadik, Karl-Christoph Rebane, Jaanus Samma, Lisette Sivard, Sorcerer, Kirke Talu, Marta Vaarik, Ron Verlin, Tauri Västrik. Näituse kuraatorid on Marion Laev ja Bianka Soe.

Lisaks avatakse festivali raames mitu väiksemat näitust, toimuvad neli moekunsti telgitaguseid avavat vestlusringi, külaskäigud moekunstnike ja disainerite ateljeedesse ning töötoad nii väikestele kui suurtele. Samuti toimuvad mitmed performance’id ning erituurid.

Loe rohkem:  Galerii: Tartus avati Kris Lemsalu isikunäitus | Kunst

Festival “Ma ei saa aru” tutvustab igal aastal erinevat kunstisuunda, varem on fookuses olnud tänavakunst, skulptuur ja helikunst.

Kokkuvõttes võib öelda, et neljandat korda toimuv kunstifestival “Ma ei saa aru” on huvitav platvorm moekunsti mõtestamiseks ning aruteluks. Festival pakub võimalust kunstnikele ja moeloojatele oma loomingut tutvustada ning publikule avardada oma arusaamu moekunsti olemusest ja sügavamatest tähendustest. Festivali kaudu saab ühendada erinevaid kunstivorme ning innustada inimesi avatuma meelega kunsti mõistmiseks. See on oluline sündmus, mis toob kokku loovad inimesed ning aitab kaasa kunstimaastiku mitmekesisusele ja rikkumisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga