Euroopa Parlamendi valimiste kautsjon on seekord 4100 eurot | Eesti

2148751h26cdt24

Tere tulemast Eestisse! Euroopa Parlamendi valimised on oluline samm demokraatia ja Euroopa tuleviku suunas ning Eestis on sellel aastal seatud kõrge kautsjon – 4100 eurot. See summa näitab, kui tähtis on Eestis poliitiliste jõudude võrdsus ja läbipaistvus. Kui soovite kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel, siis peate olema valmis panustama sellesse olulisse demokraatlikku protsessi. Olge valmis näitama enda pühendumust ja visiooni Euroopa tuleviku kujundamisel!

Euroopa Parlamendi valimistel osalemise kautsjon kandidaadi kohta on sel korral 4100 eurot, viie aasta eest oli kautsjon 2700 eurot.

Erakonnad ja üksikkandidaadid peavad kandma enne kandidaatide registreerimiseks esitamist rahandusministeeriumi arvele kautsjoni. Kautsjoni summa on kandidaadi kohta tänavu 4100 eurot.

Kui erakond esitab kõigis valimisringkondades maksimaalse lubatud arvu kandidaate (üheksa), tuleb tasuda kautsjoni kokku 36 900 eurot.

Eelmistel Euroopa Parlamendi valimistel 2019. aastal oli kautsjon kandidaadi kohta 2700 eurot.

Kautsjoni suuruseks Euroopa Parlamendi valimistel on viiekordne kuutasu alammäär.

Kautsjon tagastatakse neile erakondadele ja üksikkandidaatidele, kes saavad üleriiklikult vähemalt viis protsenti häältest. Tagastamata kautsjoni kannab Vabariigi Valimiskomisjon riigituludesse.

10. aprillil algab kandidaatide registreerimiseks esitamine ja lõpeb 20. aprillil kell 18. Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 9. juunil. 

Euroopa Parlamendi valimiste kautsjoni suurus 4100 eurot on märkimisväärne summa, mis võib oluliselt mõjutada kandidaatide osalemist valimistel. See võib tekitada ka küsimusi demokraatia ja avatuse kohta poliitilises süsteemis. Oluline on tagada, et kõik kodanikud saaksid osaleda valimistel võrdsel alusel ning et kandidaatidel oleks võimalus esindada erinevaid vaateid ja huve. Seega on oluline jälgida, kuidas see kautsjon mõjutab valimiste tulemusi ja osalemist Eestis.

Loe rohkem:  Tulekahjudes hukkus kaks inimest | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga