Eesti suusataja jõudis juunioride MM-il 30 hulka, pidupäev Andorra leeris | Suusatamine

1757726h4cc2t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on suur rõõm teatada, et Eesti suusataja saavutas suurepärase tulemuse juunioride MM-il Andorras, jõudes 30 parema hulka. See on suurepärane saavutus meie noorele sporditalendile ning põhjus pidutseda Andorra mägede vahele. Suusatamine on oluline osa meie kultuurist ja rõõmustab meid alati, kui meie sportlased rahvusvahelisel areenil silma paistavad. Tule ja tunnusta koos meiega meie suurepärast noort sportlast ning nautige imelist Eesti talve!

Eesti murdmaasuusataja Ralf Kivil teenis Planicas alanud juunioride ja U-23 vanuseklassi MM-il meesjuunioride vabatehnikasprindis 28. koha.

Kivil oli kvalifikatsioonis paremuselt 19. ja pääses ainsa eestlasena 30 parema hulka. Veerandfinaalist ta edasi ei jõudnud ja pidi leppima kokkuvõttes 28. kohaga.

Toni Andree Saarepuu teenis kvalifikatsioonis 33. ja Lars Piirmann 59. koha.

Juunioride maailmameistriks krooniti norralane Lars Heggen (2.17,77), kes edestas finaalis rootslasi Anton Grahni (+0,21) ja Jonatan Lindbergi (+2,65).

Naiste seas tuli suurte suusariikide esindajate ees juunioride maailmameistriks Andorra sportlane Gina Del Rio (2.40,84), kes edestas ameeriklannat Samantha Smithi (+1,07) ja norralannat Milla Grosberghaugen Andreasseni (+2,78). Eestlannasid stardis ei olnud.

Juunioride ja U-23 vanuseklassi paremaid murdmaasuusatajaid, kahevõistlejaid ja suusahüppajaid selgitatakse Planicas pühapäeva, 11. veebruarini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti suusataja saavutus jõuda juunioride maailmameistrivõistlustel 30 parima hulka on suur saavutus. See näitab Eesti suusasportlaste taseme tõusu ning annab lootust tulevastele võistlustele. Andorra mägedes toimunud võistlus oli suurepärane võimalus kogemuste ja teadmiste saamiseks, mis aitab kindlasti edaspidi paremaid tulemusi saavutada. Loodame, et see saavutus innustab teisi noori suusasportlasi ning toob Eestile veel palju rõõmu ja edu suusatamises.

Loe rohkem:  Rootsi naised olid teistest kindlalt üle, Norralt viimase 17 aasta kehvim esitus | Suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga