Enamiku ameeriklaste sõnul on Biden ja Trump liiga vanad | Välismaa

2256570he8d2t24

Tere tulemast Eestisse! Hiljutise uuringu kohaselt usub enamik ameeriklasi, et nii Joe Biden kui ka Donald Trump on liiga vanad, et olla USA järgmine president. See uudis on tekitanud palju diskussioone ja spekulatsioone nii Ameerikas kui ka ülejäänud maailmas. Eestlased on huvitatud sellest, kuidas see võib mõjutada USA poliitikat ja rahvusvahelisi suhteid. Kas olete sama meelt? Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle tähtsa teema kohta ja osaleda arutelus!

Enamik ameeriklasi peab ametis olevat demokraadist presidenti Joe Bidenit ja vabariiklaste soosikust ekspresidenti Donald Trumpi liiga vanaks, et teenida veel üht ametiaega presidendina.

Lausa 86 protsenti ameeriklastest arvab, et 81-aastane Biden on liiga vana, et teist ametiaega president olla, selgub ABC Newsi tellitud ja uuringufirma Ipsos läbiviidud küsitlusest.

Samuti arvab 62 protsenti ameeriklastest, et ka vabariiklaste eeldatavast presidendikandidaadist 77-aastane Donald Trump on uueks ametiajaks liiga vana. Trump pidas USA presidendi ametit 2017. jaanuarist kuni 2021. aasta jaanuarini.

Sealjuures arvab 59 protsenti vastanutest, et nii Trump kui Biden on liiga vanad. 2024. aasta novembrikuus peetavate USA presidendivalimiste võitja ametiaeg kestab 2025. aasta jaanuarist 2029. aasta jaanuarini. Biden oleks sel ajal 86-aastane ja Trump 82-aastane.

Vastanute seas esineb märkimisväärne erakondlik erinevus: 73 protsenti demokraatidest peab Bidenit liiga vanaks, samas kui ainult 35 protsenti vabariiklastest ütleb sama Trumpi kohta. Sõltumatutest valijatest peab Bidenit liiga vanaks 91 protsenti vastanutest ja Trumpi 71 protsenti.

Veel septembris pidas ABC Newsi ja Washington Posti ühise küsitluse järgi Bidenit liiga vanaks presidendiülesannete täitmiseks 74 protsenti ameeriklastest ja Trumpi 49 protsenti ameeriklastest.

Nii Trump kui Biden on sattunud skandaalidesse seoses salastatud dokumentide koju viimisega pärast oma ametiaja lõppu vastavalt presidendina 2021. aastal ja asepresidendina 2017. aastal. Kui Bideni suhtes otsustati eelmisel nädalal menetlus lõpetada, siis Trumpile on esitatud kriminaalsüüdistused.

Loe rohkem:  Redditi IPO võib ulatuda 6,4 miljardi dollarini | Välismaa

Küsitluse järgi arvab 38 protsenti ameeriklastest, et Bidenile oleks pidanud süüdistusi esitama. 34 protsenti arvab, et talle pole vaja süüdistusi esitada. Juunis ABC Newsi tellitud ja Ipsose läbiviidud küsitluse järgi arvas 48 protsenti ameeriklastest, et Trumpile süüdistuse esitamise otsus oli õige ning 35 protsenti ütles, et süüdistusi polnud vaja esitada.

Küsitluse järgi ei usalda 41 protsenti ameeriklast kumbagi meest salastatud dokumentidega töötamisel. 33 protsenti vastanutest usaldab Bidenit rohkem kui Trumpi ja 23 protsneti usaldab Trumpi rohkem kui Bidenit salastatud dokumentidega töötamisel.

Sarnane hulk valijaid süüdistab lõunapiiri tugevdamise eelnõu läbikukkumises kongressi vabariiklasi (53 protsenti valijaid), demokraate (51 protsenti valijaid) ja Bidenit (49 protsenti valijaid). Ainult 39 protsenti süüdistab eelnõu läbikukkumises Trumpi.

Küsitluse järgi usaldab rohkem valijad Trumpi kui Bidenit sisserände, kuritegevuse, majanduse ja inflatsiooni küsimuses.

Bidenit usaldab rohkem valijaid kui Trumpi tervishoiu, abortide ja kliimamuutuste küsimuses.

Küsitlus viidi läbi 9. ja 10. veebruaril veebikeskkonnas inglise ja hispaania keeles. Küsitlusele vastas 528 USA-s elavat täiskasvanut ning küsitluse veapiir on 4,5 protsendipunkti. Küsitlusele vastanutest olid 25 protsenti demokraadid, 25 protsenti vabariiklased ja 41 protsenti sõltumatud valijad.

Kokkuvõttes näitab uuring, et enamik ameeriklasi tunneb, et nii Joe Biden kui ka Donald Trump on liiga vanad, et olla tõhusad juhid. Vanus on muutunud oluliseks teguriks poliitilistes valikutes, kuna inimesed soovivad näha juhte, kes suudavad kaasaegseid probleeme lahendada ja esindada mitmekülgset elanikkonda. See võib mõjutada tulevasi presidendivalimisi ja panna rõhku nooremate kandidaatide tõusule. Üks asi on kindel – vanusel pole siiski otsustavat rolli, kui on olemas tugevad juhtimiskompetentsid ja visioon tulevikuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga