Esindajatekoda esitas sisejulgeolekuministrile tagandamissüüdistuse | Välismaa

2258742h2d6ft24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on olnud palju kõneainet põhjustanud Esindajatekoja esitatud sisejulgeolekuministrile tagandamissüüdistus. See on tekitanud suurt vastukaja nii meedias kui ka poliitikas. Eesti poliitilises maastikus on sellel oluline roll ning see mõjutab ka meie suhteid teiste riikidega. See on teema, mille üle me juba arutleme ning mis kindlasti jätkab meie tähelepanu haarates. Oleme huvitatud sellest, mis saab edasi ja kuidas see meie riiki mõjutab.

Vabariiklaste juhitav USA esindajatekoda esitas teisipäeval sisejulgeolekuministrile Alejandro Mayorkasele tagandamissüüdistuse pärast kuid kestnud rünnakuid demokraadist ministri vastu seoses migranditulvaga üle lõunapiiri.

Esindajatekoda kinnitas kaks süüdistuspunkti, mille kohaselt Mayorkas “tahtlikult ja süstemaatiliselt keeldus” jõustamast migratsiooniseadust ja “rikkus avalikku usaldust”.

Demokraatide juhitavas senatis tunnistatakse ta aga ilmselt õigeks.

Esindajatekoja esimene katse Mayorkast tagandada ebaõnnestus vaid nädal tagasi.

Alates 1876. aastast pole ükski minister olnud silmitsi tagandamissüüdistustega ning tegemist on esimese korraga, kui ametisolevat ministrit on püütud tagandada. 148 aastat tagasi astus sõjaminister William Belknap tagasi vahetult enne tagandamishääletust.

Piirijulgeolekust on saanud tähtis poliitiline teema 2024. aasta valimistel.

USA lõunapiirile on saabunud rekordarv inimesi, et taotleda asüüli ajal, mida Mayorkas on nimetanud globaalse migratsiooni ajastuks.

Senaatorid võivad anda Mayorkase küsimuse arutamise oma uurimiskomisjonile, millega lükkuks koheste sammude astumine määramata ajaks edasi.

Esindajatekoja demokraatide liider Hakeem Jeffries ütles eelmisel nädalal, et Mayorkase tagandamishääletus oli vabariiklaste katse külvata “kaost ja segadust”.

Biden kritiseeris sisejulgeolekuministri tagandamist esindajatekojas

USA president Joe Biden kritiseeris teisipäeval esindajatekoja vabariiklastest seadusandjaid sisejulgeolekuministri Alejandro Mayorkase tagandamise eest, öeldes, et see oli näide parteipoliitikast, millega rikuti põhiseadust.

“Ajalugu ei vaata lahkelt esindajatekoja vabariiklaste poole nende räige põhiseadusvastase erapooletuse pärast, mis võttis sihikule auväärse riigiteenistuja, et mängida väiklasi poliitilisi mänge,” ütles demokraadist president avalduses.

Loe rohkem:  USA sõjaväelennukid alustasid humanitaarabi toimetamist Gazasse | Välismaa

Overall, the indictment presented by Esindajatekoda to the Minister of Internal Security is a crucial development in Estonia’s political landscape. This move indicates a growing demand for transparency, accountability, and integrity within the government. It also displays the active role of civil society in holding public officials accountable for their actions. The outcome of this indictment will undeniably have significant implications for the future of Estonia’s internal security and the trust of its citizens in the government. It is a testament to the country’s commitment to upholding the rule of law and ensuring the highest standards of governance.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga