Ermits: üldpildis läksime natuke lati alt läbi | Laskesuusatamine

2274159h795at24

Eestis on laskesuusatamise legendide hulgas üks nimi, mis jääb alati meelde – Roland Lessing. Tema pühendumus ja kirg sporti on põhjuseks, miks paljud noored teda eeskujuks võtavad. Viimasel ajal aga on tema tulemused veidi kõikunud ning ka tema enda arvates on ta “lati alt läbi läinud”. Kas Lessing suudab tagasi tõusta ja endise hiilguse juurde naasta? Või on tema karjäär jõudnud vaikselt lõppu? Selguse saamiseks tuleb jälgida laskesuusatamise arenguid Eestis.

Eesti koondis alustas Otepääl peetavaid laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlusi segateatesõitudes 13. ning 17. kohaga. Treener Kalev Ermits ütles ERR-ile, et Eesti sportlaste sooritused jätsid soovida.

Eesti juuniorid alustasid kodust MM-i 13. kohaga ning juuniorid saavutasid 17. koha. “Üldpildis läksime natuke lati alt läbi,” ütles laskesuusakoondise treener Kalev Ermits võistluspäeva lõpus.

“Sportlastel oli erinevaid asju, kellel tuli laskmine välja, sõidurajal ei teinud oma parimat. Ja oli ka vastupidi, väikseid asju igal sportlasel. Paar head asja, paar kehvemat asja,” lisas ta. “Kindlasti nüüd võtame kokku ja proovime paremini teha. Kodutiir ja nende olude kohta eksisime liiga palju.”

Ta ütles, et Tehvandi rasked olud ei ole eestlastele uus asi ning lasketiiru tuulega tuleb kohaneda. “Nii palju kui mina ilmaennustust olen vaadanud, siis plusspoolele ilm jääb,” ütles Ermits.

“Pigem isegi tuleb vihmasadu juurde ehk rada jääb nii kui nii raskeks. Tuuleolud on alati, Tehvandi tiir on väga tuuline ja praegu see tuul puhub paremalt vasakule. Teinekord keerab teistpidi, aga väga harva olen näinud, et siin üldse tuult ei ole. Tuleb kohaneda, oleme selleks kõik valmis. Tuhanded töötunnid, tuhandeid padruneid on nendes oludes lastud. Peame selleks valmis olema,” sõnas treener.

Loe rohkem:  Norra näitas Otepää MM-il noormeeste teatesõidus võimu, Eesti üheksas | Laskesuusatamine

Kodune MM jätkub laupäeval noormeeste 12,5 km ja neidude 10 km distantsidega. ERR-i spordiportaali otseülekanne noormeeste sõidust algab kell 10.20 ning neidude sõidust kell 13.50.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti laskesuusatamise meeskond jäi sel korral oma eesmärkidest pisut kaugele. Kuigi mõned sportlased nagu Rene Zahkna ja Regina Oja näitasid head vormi, tuli ette ka pettumusi. Üldiselt võib öelda, et meeskonna esitus jäi “lati alt läbi”, kuid see annab neile vaid motivatsiooni edaspidiseks treeninguks ja paremate tulemuste saavutamiseks tulevikus. Tähtis on jääda positiivseks ja keskenduda järgmistele võistlustele, et näidata oma tõelist potentsiaali.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga