EPL: Eesti 200 personaalse riigi visioon pärineb suurannetaja firmast | Eesti

2258757h1cb4t24

Tere tulemast Eestisse! EPL on Eesti 200 kodanikuliikumine, mis on pühendunud personaalse riigi visiooni loomisele. Selles visioonis on inspiratsiooni saadud suurannetaja firmast, mis on aidanud kaasa Eesti arengule ja edule. EPL usub, et igaüks peaks saama kogeda isiklikku vabadust, õiglust ja võimalusi oma riigis. Sellest lähtuvalt püüab Eesti 200 luua paremat tulevikku kõigile Eesti kodanikele. Liitudes EPL-i missiooniga, saad olla osa sellest ajaloolisest muutusest ja aidata kaasa Eesti edule. Tule ja liitu meiega selles põnevas visioonis!

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) avaldatud nn personaalse riigi visioonidokument on sisult kopeeritud Eesti 200 liikmetega seotud ettevõtte Nortal rahastatud ja varem avaldatud uuringust, kirjutas Eesti Päevaleht kolmapäeval. Nortali suuromanik Priit Alamäe on ka üks Eesti 200 asutajaid ning erakonna rahastajaid, olles toetanud seda aastate jooksul 439 000 euroga.

Eesti Päevaleht (EPL) toob välja, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) tänavu veebruaris avaldatud visioonidokumendis, mida tutvustatakse sõnapaariga “personaalne riik” esineb identseid sõnastusi Nortali koostatud valge raamatuga, mis ilmus mullu sügisel. Kahes justkui eraldiseisvana valminud visioonidokumendis on üks-ühele sarnased nii toodud näited, märksõnad, loosungid kui ka isegi lahendusi tutvustavad illustratsioonid, märkis leht.

MKM-i pressiesindaja väitis, et visioonidokumenti ei tellitud väljastpoolt. Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo (Eesti 200) ütles lehele, et ei näe huvide konflikti seoses potentsiaalse 200 miljoni euro suuruse kulutusega, mida personaalse riigi idee elluviimine nõuaks.

Nortali avaliku sektori nõunik ja Eesti 200 liige Andres Raieste rääkis lehele, et nende koostatud kava rahastas ettevõte ise ja see on tehtud koostöös Tartu Ülikooli teadlastega eesmärgiga kiirendada äri kasvu avaliku sektori digitaliseerimisel Põhja-Ameerikas ja Euroopas. Tema kinnitusel ei tee ettevõte praegu ministeeriumiga koostööd, aga Nortali valge paber on olnud MKM-ile kättesaadav ühe allikana.

Loe rohkem:  Tallinn kolis oma telesaated TV3-st Duo Media kanalitesse | Eesti

EPL kirjutab, et lehele teadaolevalt oli personaalse riigi visioonidokumendi loomine minister Riisalo hingeteema ehk selle koostamiseks ja avaldamiseks oli Eesti 200 ministri poliitiline surve. Selle märgiks on ka tõsiasi, et sõnapaar “personaalne riik” oli juba Eesti 200 asutamise järel avaldatud manifestis ning see idee on kirjas ka koalitsioonileppes.

In conclusion, the Eesti 200 party’s vision for a more personalized state is an ambitious and innovative approach to governance in Estonia. By drawing inspiration from the practices of big donor companies, EPL aims to create a more responsive and adaptable government that caters to the specific needs and preferences of its citizens. While this vision presents both opportunities and challenges, it reflects the party’s commitment to addressing the evolving needs of the Estonian people in the modern era. It will be interesting to see how this vision unfolds and whether it gains support from the public and other political stakeholders in the country.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga