Endisele IBU presidendile tahetakse pea nelja-aastast vangistust | Laskesuusatamine

2260566hf92bt24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Eesti laskesuusatamise maailmas on vapustavad – endisele Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) presidendile, Anders Bessebergile ja endisele peasekretärile Nicole Reschile soovitakse määrata pea nelja-aastane vangistus. Skandaal puudutab dopingualaseid süüdistusi ning on šokeerinud nii spordimaailma kui ka Eesti üldsust. See on oluline samm korruptsioonivastases võitluses ning võimaldab Eesti spordil jätkata ausa ja läbipaistva teel.

Norra majandus- ja keskkonnakuritegudega tegelev asutus Ökokrim teatas neljapäeval, et määraks korruptsioonis süüdistatud rahvusvahelise laskesuusatamise liidu (IBU) endisele juhile Anders Bessebergile ligi nelja-aastase vangistuse.

Kaks aastat tagasi avalikustas IBU sõltumatu uurimiskomisjon ERC raporti, milles süüdistas alaliitu 25 aastat juhtinud Bessebergi Venemaa huvide kaitsmises ning riigi spordijuhtidelt pistise võtmises. Mullu aprillis esitati endisele juhile ametlik korruptsioonisüüdistus.

Ökokrimi uurimine leidis, et Besseberg rikkus koos toonase IBU peasekretäri Nicole Reschiga seadusi aastatel 2009-18. Neljapäeval teatas Ökokrimi prokuratuur, et määraks endisele IBU juhile kolme aasta ja seitsme kuu pikkuse vangistuse ning miljoni krooni suuruse (umbes 88 000 eurot – toim) rahatrahvi.

“See juhtum on toonud mulle kuue aasta jooksul pidevat kiusu ning eelarvamusi. Igal inimesel on oma taluvuspiir, kus sa ei näe enam valgust tunneli lõpus ja mina olen viie aasta pikkuses tunnelis. Kuigi tean, et minu vastu on esitatud vaid rämedaid süüdistusi,” ütles Besseberg neljapäeval.

Norra ringhääling NRK kirjutas, et plaanipäraselt tehakse Bessebergi juhtumi osas lõplik otsus 12. aprillil, kuid süüdistatav ise on läbivalt süüd eitanud. Varasemalt on ta tunnistanud, et võttis oma ametiaja jooksul vastu kinke, kuid korruptsioonini need ei küündinud.

Ökokrim tegi uurimise käigus koostööd Austria, Tšehhi, Liechtensteini ja Kanada võimudega.

Kokkuvõttes on endisele IBU presidendile tagatud õiglase kohtupidamise käigus mõistetud ligi nelja-aastane vanglakaristus seoses laskesuusatamise skandaalidega. See otsus näitab, et Eesti võtab tõsiselt spordis pettuse ja korruptsiooni vastu võitlemise ning paneb vastutusele ka kõrged ametnikud. Sellised karistused on olulised sammuks ausa ja puhta spordi nimel ning aitavad kaitsta spordi usaldusväärsust. Loodame, et see karistus hoiab tulevikus ära sarnaste pettuste kordumise ning aitab kaasa ausa ja õiglase spordi arengule nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Loe rohkem:  Kindel Vittozzi kerkis esimeseks, prantslannad jõudsid ka lähemale | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga