ISIS kasutab krüptovaluutat enda tegevuse rahastamiseks Aafrikas | Välismaa

2303487hbc0ct24

ISIS kasutab krüptovaluutat Aafrikas oma tegevuse rahastamiseks, ähvardades seeläbi regiooni stabiilsust ja julgeolekut. Kuigi see taktika võib tunduda kaasaegne ja salajane, on oluline mõista selle tagajärgi nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele kogukondadele. Kuidas saab sellist tegevust takistada ja kuidas saavad inimesed olla teadlikud sellest, et nende krüptovaluuta ei toetaks terrorirühmitusi nagu ISIS? See artikkel uurib neid olulisi küsimusi ja pakub võimalikke lahendusi selle keerulise probleemi lahendamiseks.

Terrorirühmitus ISIS kasutab selliseid krüptovaluutasid nagu Tether rahaliste ülekannete tegemiseks üle kogu maailma ning konkreetselt Aafrikas, seisab USA rahandusministeeriumi kodulehel avaldatud aruandes.

Kuigi toimub suurem osa rühmitusega seotud tehingutest sularahas, kasutavad organisatsiooni Lääna-Aafrika rakukesed ülekannete tegemiseks krütovaluutat, teatas rühmituse rahastamise piiramiseks moodustatud riikide ühendus Counter ISIS Finance Group USA rahandusministeeriumi kodulehel. Ühendusse kuuluvad lisaks USA-le näiteks Itaalia ja Saudi Araabia.

Kuigi ISIS ei kontrolli enam ammu suuri alasid Süürias ja Iraagis, tegutsevad selle rakukesed Aafrikas. Rühmitusel on ligipääs umbes 10 kuni 20 miljonile dollarile sularahas ja teistes likviidsetes varaliikides, kirjutab Bloomberg.

Somaalias tegutsevad ISIS-e sissid koguvad aastas umbes kuus miljonit dollarit, tegeldes väljapressimisega ja kehtestades makse selle kontrollitud aladel.

Maailma suurimat krüptovaluuta börsi haldav ettevõte Binance maksis eelmisel aastal USA valitsusele kokkuleppemenetluse käigus 4,4 miljardit dollarit. USA võimud süüdistasid ettevõtet rahapesuvastaste reeglite täitmata jätmises, mis võimaldas terroristlikel ühendustel, kaasa arvatud ISIS-el, enda tegevust rahastada.

Tether väidab omakorda, et selle tehnoloogia võimaldab kõikide ülekannete tegijad tuvastada.

“Tetheriga on iga tegevus veebis, iga tegevus on jälgitav, iga vara saab konfiskeerida ja iga kriminaali saab vahi alla võtta. Me töötame koos õiguskaitseorganitega, et teha just seda,” vastas ettevõte kirjalikult Bloombergi ajakirjaniku küsimusele.

Loe rohkem:  Horvaatia erakorralistel parlamendivalimistel konkureerivad peaminister ja president | Välismaa

Eesti jaoks on oluline roll avalikkuse teavitamisel ISIS-e kasutamisest krüptovaluutat rahastamiseks Aafrikas. Võitlus terrorismi vastu peab olema ülemaailmne ja ükski riik ei tohiks jääda ettevaatlikkusest ilma. See uudis on hea meeldetuletus, et krüptovaluutad võivad olla kurjategijate jaoks väga kasulikud vahendid. Seetõttu peame jätkama järelevalvet ja koostööd teiste riikidega, et takistada nende ebaseaduslikku tegevust ning tagada meie ühiskonna turvalisus ja heaolu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga