Elisabeth Ebras jõudis esmakordselt välismaisel UCI võistlusel pjedestaalilile | Jalgrattasport

2292804h06a3t24

Eesti jalgrattur Elisabeth Ebras vallutas möödunud nädalavahetusel Itaalias toimunud UCI võistlusel pjedestaali, olles esimene eestlane, kes seda saavutab. Ebras näitas silmapaistvat sõitu ja võitles konkurentidega kuni finišijoone ületamiseni. Tema saavutus on ajalooline hetk Eesti jalgrattaspordis ning tõestab tema pühendumust ja andekust selles valdkonnas. Ebras on tõeline inspiratsioon nii noortele ratturitele kui ka kõigile spordisõpradele üle maailma.

Horvaatias sõidetud Porec Trophy Ladies ühepäevasõidul (107,9 km) pälvis Elisabeth Ebras (UAE Development Team) teise koha. See on tema senise karjääri parim tulemus.

Ebras kaotas grupifinišis vaid ungarlannale Petra Zsankole (RC ARBÖ-ASKÖ Rapso Knittelfeld; 2:56.02). Kolmanda koha teenis sloveenlanna Urška Pintar (BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo).

“Sõit oli kõvasti huvitavam kui eelmine. Proovisime tiimiga ette võtta mitmeid rünnakuid, kuid ei saanud sellega hästi hakkama. Tundsin ennast tugevalt ja mängisime lõpu minu peale. Kahjuks võitu ei tulnud,” ütles Ebras.

Belgias Grote prijs Jean – Pierre Monsere ühepäevasõidul (UCI 1.1; 200,6 km) võistlustules olnud Karl Kurits (Israel Premier Tech Academy; +7.30) finišeeris 151. kohal.

Kaksikvõidu pälvisid Belgia ratturid Jarne van de Paar (Lotto Dstny; 4:42.59) ja Timothy Dupont (Tarteletto – Isorex), kolmas oli hollandlane David Dekker (Area – B&B Hotels).

Kokkuvõttes võib öelda, et Elisabeth Ebras saavutus välismaisel UCI võistlusel oli Eesti jalgrattasportlasele suureks saavutuseks ning tõestas tema võimekust rahvusvahelisel tasemel. Tema pjedestaalikoht näitab, et Eesti ratturid suudavad konkureerida maailma parimatega ning tõsta nende profiili rahvusvahelisel areenil. See saavutus on suurepäraseks inspiratsiooniks teistele noortele ratturitele, kes unistavad sarnasest edu saavutamisest ning aitab kindlasti edendada jalgrattasporti Eestis.

Loe rohkem:  Taaramäe Valencia velotuuri kolmandast etapist: 165 km taastumist | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga