“Aktuaalne kaamera” käis Nikki Haley kampaaniaüritusel | Välismaa

2292453hcd8ct24

Tere tulemast Eestisse! “”Aktuaalne kaamera” oli kohal Nikki Haley kampaaniaüritusel, kus endine USA suursaadik ÜRO-s ja osariigi kuberner kuulutas oma presidendikampaania ametlikuks alguseks. Haley on tuntud oma otsekohese suhtumise poolest ning tema kampaania lubab tuua värsket õhku poliitilisse maastikku. Olles võimalik järgmine USA president, on Haley pälvinud paljude tähelepanu üle maailma. Räägime siin Välismaa ja mis edasi saab – olge valmis jälgima põnevat arengut!”

Kuigi Donald Trump võitis jälle eelvalimised kolmes osariigis, jätkab tema rivaal Nikki Haley võitlust vabariiklaste presidendikandidaadi koha nimel. Palju sõltub sellest, kuidas tal läheb nõndanimetatud superteisipäeval. “Aktuaalne kaamera” käis sel nädalal Nikki Haley kampaaniaüritusel Virginias.

Richmondi äärelinnas asuvasse hotelli kogunes sadu pinevil inimesi, sest lavale oli oodata vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgivat Nikki Haley´t.

Kuigi endise ÜRO suursaadiku võiduvõimalused on praeguseks õhkõrnad ning Trumpi nominatsioon on vaat et kindel, ei kavatse Haley oma kampaaniat veel lõpetada.

Tihtilugu vaevlevad kandidaadid pärast järjestikusi kaotusi rahapuuduse käes ning peavad seetõttu karussellilt maha astuma. Tagasilöökidele vaatamata on Haley suutnud osaliselt nii suursponsoreid kui ka väiketoetajaid hoida, mis võimaldab tal veel mõnda aega jätkata. 

“Andsin palju rohkem kui viis dollarit. Miks see tähtis on? Isikliku rahaga panustavad inimesed panevad oma naha mängu. Nad on pühendunud millelegi endast suuremale,” lausus Haley toetaja Harry, kes oli enda sõnul annetanud rohkem kui tuhat dollarit.

Üheks oma suurimaks trumbiks peab 52-aastane Haley oma vanust ja seda ei jäta ta esinemistel ka mainimata. 

“Seda öeldes ei ole ma lugupidamatu. Me kõik teame inimesi, kes on 75-aastased, aga meist peajagu üle. Ja siis me teame Joe Bidenit,” ütles ta.

Loe rohkem:  Soome presidendivalimistel on juhtimas Stubb ja Haavisto | Välismaa

Sama meelt on ka Haley toetajad.

“Vajame nooruslikumat juhtimist, kas või ainult ameti füüsiliste nõudmiste tõttu. See tekitab stressi. Seepärast meeldib mulle mõte sellest, et noorem põlvkond võtab juhtimise üle. Ta on minust noorem. Mina ütlen, et daam, anna aga minna!” lausus Susan.

Kuigi Haley tõenäosus vabariiklaste presidendikandidaadiks saada kahaneb iga päevaga, usuvad toetajad, et nelja aasta pärast on tal juba suuremad võimalused.

“Ta on ainuke inimene nendel presidendivalimistel, kes on ratsionaalne, kes mõtleb nagu tavaline inimene. Kes mõistab Ameerika demokraatlikke väärtusi ja seda, kui tähtis on maailmas olla tugev ja lojaalne meie liitlastele;” ütles Donald.

Haley on lubanud, et pakub Trumpile konkurentsi vähemalt 5. märtsil aset leidva superteisipäevani, kui oma valiku teevad korraga 15 osariiki.

Kokkuvõttes võib öelda, et endine USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley külastas Eestit ja võttis osa kampaaniaüritusest Tartus. Haley rõhutas oma kõnes transatlantiliste suhete olulisust ning rõhutas NATO liikmesriikide vastutust oma riikide kaitse eest. Eesti poliitikud tervitasid Haleyd sooja vastuvõtuga ning väljendasid lootust tihedamatele sidemetele USA-ga ka tulevikus. Haley visiit tõi esile USA ja Eesti vahelise tugeva liidu ning julgeolekukoostöö olulisuse regioonis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga