Eesti Gaas langetab aprillist veelgi gaasi hinda | Majandus

1729405h7da9t24

Tere tulemast Eestisse! Suurepärased uudised kõigile gaasitarbijatele – alates aprillist langetab Eesti Gaas veelgi oma gaasi hindu. See tähendab olulist kokkuhoidu teie igapäevastes kuludes. Majandussektorile on see kindlasti positiivne samm, aidates kaasa konkurentsivõime kasvule ja majanduse elavdamisele. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ja võtke osa sellest soodsast hinnaalandusest!

Eesti Gaas jätkab gaasi hinna langetamist kodutarbijatele, tuues aprillist hinna 42 sendi peale kuupmeetrilt koos käibemaksuga.

Gaasi hind nn paindlikes pakettides hakkas kerkima mullu sügisel. Kui septembris oli gaasi hind veel 46 senti kuupmeetri eest, siis oktoobris kerkis see 59 sendile. Järgmise suure hinnahüppe tegi gaasi hind detsembris, kui uueks gaasi hinnaks sai 75 senti kuupmeetrilt.

Hinnatõusu põhjendati kallimate sisseostuhindade ja Iisraeli-Hamasi konfliktist tingitud mõjudega.

Uuest aastast ehk jaanuarist hakkas gaasi hind taas langema. Jaanuaris langetas Eesti Gaas hinda 60 sendile, veebruaris 49,5 sendile ning 1. märtsil langeb hind 46 sendini kuupmeetri eest.

Gaasi hinda on alla toonud ka Alexela ja seda viimasel ajal vahetult pärast Eesti Gaasi hinnateavitust veel sendi võrra madalamale.

Gaasi tarbimine kasvas 40 protsenti

Eesti Gaasi juhatuse esimehe Margus Kaasiku sõnul on aasta alguse külmad ilmad, kukkuv hind ja hea tarnekindlus sel küttehooajal gaasi tarbimist meie piirkonnas oluliselt kasvatanud, Eestis aastatagusega võrreldes üle 40 protsendi.

“Maagaas tõestas pakasega oma olulist rolli varustuskindluse tagamisel. Jaanuari külmalaine ajal ületas maagaasi tarbimine elektrienergia tarbimist ning nähtavas tulevikus on maagaasi kasutamine Eestis vältimatu selleks, et talvisel ajal toad külmaks ja pimedaks ei jääks,” märkis Kaasik. 

Kaasiku sõnul on ettepoole vaadates põhjust optimismiks, sest Euroopa gaasimahutites on sooja talve järel gaasi alles rohkem kui tavaliselt ja mahutite täitmine järgnevaks talveks läheb prognooside kohaselt libedalt.

Loe rohkem:  Kilk: et Estlink 2 lõhuti pahatahtlikult, on 99,99 protsenti välistatud | Majandus

“2025. aastal käivituvad juba mitmed uued LNG ekspordiprojektid, turule lisandub suures mahus LNG-d ja struktuursest defitsiidist liigutakse ülejääki, mis kokkuvõttes tagab tarbijatele veel madalamad hinnad,” lausus Kaasik. 

Maagaas tuuakse valdavalt Ameerika Ühendriikidest ja Norrast veeldatud kujul ehk LNG-na Soome Inkoo ja Leedu Klaipeda terminalidesse. Eesti Gaas tõi möödunud aastal piirkonda 18 laevatäit LNG-d. Üks laevatäis gaasi moodustab umbes neljandiku Eesti aastasest gaasitarbimisest. Eesti Gaas müüs möödunud aastal Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas gaasi ja elektrit kokku 15,9 TWh, energiamüügi kogus suurenes aastaga kaks korda. 

In conclusion, the decision by Eesti Gaas to further decrease the gas prices from April onwards is a positive development for the Estonian economy. This reduction in gas prices will not only benefit households but also businesses, providing them with a cost savings that can be reinvested back into the economy. It is a testament to the company’s commitment to providing affordable energy solutions to the people of Estonia. Overall, this move is likely to have a positive impact on the overall economic landscape of the country.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga