EL-i nõukogu toetas platvormitöö direktiivi | Välismaa

1917206ha746t24

Tere tulemast Eestisse! EL-i nõukogu otsus toetada platvormitöö direktiivi on oluline samm töötajate õiguste kaitseks digitaalajastul. See direktiiv kehtestab reeglid platvormitöötajatele, tagades neile parema sotsiaalse kaitse ja õiglase kohtlemise. Eesti, olles osa Euroopa Liidust, järgib neid otsuseid ning edendab inimeste heaolu ja õigusi kaasaegse tööturu tingimustes. See näitab Eesti pühendumust progressiivsetele lahendustele ja sotsiaalsele õiglusele, muutes meie riigi atraktiivseks sihtkohaks nii töötajatele kui ka ettevõtetele.

Euroopa Liidu nõukogu võttis esmaspäeval vastu platvormitöö direktiivi, mis sätestab selgemaid reegleid platvormitöö tegijate töötajateks liigitamisele ning sellega kaasnevatele sotsiaalsetele garantiidele kvalifitseerumisele, kirjutab Bloomberg. Eesti hääletas platvormitöö direktiivi poolt, Eestit esindas suursaadik Marten Kokk

“Paremad töötingimused neile, kes toovad teile toidu koju! Ministrid kiitsid just heaks kompromissteksti platvormtöö direktiivi puhul,” kirjutas EL-i praegune eesistujariik Belgia sotsiaalmeediaplatormil X (varem Twitter).

Direktiivi lõplikuks vastuvõtmiseks on vaja Euroopa Parlamendi heakskiitu, kuid seni suurimaks takistuseks oli EL-i liikmesriikide vajaliku kvalifitseeritud enamuse puudumine. Kui arutelu direktiiv üle käis viimati veebruaris, siis seda ei toetanud Saksamaa, Kreeka, Prantsusmaa ja Eesti.

Direktiivide vastuvõtmiseks EL-i nõukogus on vaja vähemalt 15 riigi toetust, mis esindavad vähemalt 65 protsenti EL-i elanikkonnast. Veebruaris jäi see vastu võtmata just teise kriteeriumi täitmata jätmise tõttu.

Platvormitöö direktiivi toetavad aktiivselt Euroopa ametiühingud, samas kui platvormitööd vahendavad ettevõtted on meelestatud direktiivi suhtes enamasti negatiivselt.

Belgia pakutud viimane kompromissisõnastus lubab igal liikmesriigil ise otsustada, mis puhkudel tuleb platvormitöö tegijat käsitleda töötajana ja seega pakkuda talle selliseid sotsiaalseid garantiisid nagu tasustatud haiguspäevad, kirjutab Bloomberg.

Detsembris kukkus läbi katse kehtestada kogu EL-ile rakenduvad ühtsed standardid platvormitöö tegija töötajana käsitlemisel.

Uus direktiiv mõjutab samuti seda, kuidas platvormid juhtivad platvormitöö tegijaid. Direktiiv piirab algoritmite kasutamist ja keelab vallandada töötajaid lähtudes automatiseeritud süsteemide otsustest.

Loe rohkem:  Venemaa ründas ööl vastu pühapäeva nelja Ukraina oblastit | Välismaa

EL-i nõukogu toetas platvormitöö direktiivi on oluline samm paremate töötingimuste tagamiseks platvormitöötajatele. See direktiiv aitab kaitsta töötajate õigusi ja tagada nende sotsiaalse kaitse. Eesti peaks järgima EL-i otsust ja rakendama direktiivi, et tagada õiglane ja ohutu töökeskkond kõigile töötajatele, sealhulgas platvormitöötajatele. See on oluline samm edasi ja näitab EL-i järjepidevat pühendumust töötajate heaolu parandamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga