EL astus sammu edasi külmutatud Vene varade tulu kasutamiseks | Välismaa

2247015h7988t24

Tere tulemast Eestisse! EL astus sammu edasi külmutatud Vene varade tulu kasutamiseks, mis toob kaasa olulise mõju ka meie riigile. See samm avab uusi võimalusi ja väljavaateid meie majandusele ning tõstab Eesti mainet rahvusvahelisel tasandil. Välismaa investeeringud ja koostöö saavad uue tõuke ning see loob soodsad tingimused meie riigi arenguks. Oleme seismas ajaloolise hetke lävel, mis mõjutab meie tulevikku. Loodame, et see samm viib meid edasi suunas, kus meil on rohkem võimalusi ja parem elujärg.

Euroopa Liidu (EL) Nõukogu kiitis esmaspäeval heaks regulatsiooni, mis sillutab teed külmutatud Vene varade intressitulude kasutamiseks Ukraina heaks.

Selle sammuga loodi seadusandlik viis, mille kaudu Vene varade tulu peaks EL-i eelarve kaudu jõudma Ukrainasse. Nõukogu otsustas, et sellised finantsasutused nagu Euroclear, peavad Vene varade pealt teenitud tulu kõrvale panema, vahendas Politico.

Euroclearis hoitakse ligi 190 miljardi euro ulatuses Vene riigivarasid. Aastas teenitakse seal külmutatud Vene varadelt ligi neli miljardit eurot intressitulusid. EL tahab külmutatud Vene varade tuludega rahastada Ukraina ülesehitamist. 

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba tervitas viimast Nõukogu sammu. Kuleba sõnul on Ukraina lõppeesmärgiks saada Vene varad Ukraina käsutusse, kuna aggressor peab maksma. 

Läänes on külmutatud 260 miljardi euro väärtuses Vene keskpanga varasid, mille osaline või täielik suunamine Ukrainale on olnud pikka aega arutelu all. EL-is on külmutatud umbes 200 miljardi euro väärtuses Vene varasid. 

Kokkuvõttes on Eesti valitsuse otsus astuda sammu edasi külmutatud Vene varade tulu kasutamiseks märkimisväärne samm suhete parandamise suunas naaberriigiga. See otsus võimaldab mitmekesistada Eesti välispoliitikat ja majandust ning loob uusi võimalusi rahvusvahelise koostöö ja kaubanduse arendamiseks. Samuti näitab see Eesti valitsuse valmidust tegutseda konstruktiivselt ja koostöövalmilt, säilitades samal ajal oma väärtused ja huvid. Loodame, et see samm toob kaasa positiivseid arenguid Eesti ja Venemaa suhetes ning aitab kaasa piirkonna stabiilsusele ja arengule.

Loe rohkem:  Peking piirab hiinlaste võimalusi investeerida välismaale | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga