Eesti tunnistas OM-valikturniiri avamängus võõrustaja paremust | Eesti koondis

2183455h4b48t24

Tere tulemast Eesti spordi uudistesse! Eesti jalgpallikoondis alustas olulist olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri avamängu võõrustajamaa Portugaliga. Kahjuks ei suutnud meie koondis võitu võtta, kuid me oleme uhked nende ambitsioonika mängu üle. See oli suurepärane võimalus näidata maailmale Eesti jalgpallikoondise võimekust ja meie pühendumust spordile. Kuigi tulemus ei olnud soovitud, oleme valmis võitlema ja näitama maailmale, millest me tegelikult oleme võimelised. Jääge meiega ja hoidke pöialt meie koondisele tulevastes mängudes!

Eesti meeste jäähokikoondis alustas 2026. aasta olümpiamängude teise ringi valikturniiril 0:4 kaotusega turniiri võõrustajale Poolale.

Väravateta lõppenud avakolmandiku järel läks Poola 7.35 pärast teise kolmandiku algust Filip Komorski pealeviskest juhtima.

Nikita Puzakovil oli seejärel hea võimalus seis viigistada, kuid vastaste puurilukk suutis viimasel hetkel eestlase soorituse tõrjuda. Mõni hetk hiljem nõelas Poola uuesti, sel korral sai tabamuse kirja Mateusz Michalski.

Viimase kolmandiku alguses suurendas poolakate eduseisu kolmeväravaliseks Dominik Pas ning viimasel minutil vormistas lõppseisu Jakub Wanacki.

Eesti tegi kohtumise jooksul 11 ja Poola 33 pealeviset ning karistusminuteid kogunes meeskondadele vastavalt kuus ja neli. Eesti poolel valiti mängu parimaks väravavaht Villem-Henrik Koitmaa.

Järgmisena kohtub Eesti reede õhtul Lõuna-Koreaga. Neljaliikmelisse alagruppi kuulub veel Ukraina.

Kuigi Eesti jalgpallikoondis kaotas avamängus võõrustaja vastu, peaksime siiski olema uhked meeskonna esituse üle. Tugev ja võitluslik mäng annab lootust tulevastele kohtumistele ning näitab, et meil on potentsiaali saavutada suuri asju tulevikus. Oluline on jääda positiivseks ja toetada meeskonda nende pingutustes. Eesti koondis näitas, et suudab mängida võimsalt, ning peame nende saavutustele toetudes jääma lootusrikkaks tulevaste mängude suhtes. On veel palju võimalusi ja meil on kindlasti põhjust olla optimistlikud.

Loe rohkem:  FOTOUUDIS | Eesti naiste jäähokikoondis valmistub MM-iks | Eesti koondis