Eesti tippujujad jahivad Baltimaade meistrivõistlustel olümpiapääset | Ujumine

2318403h91bbt24

Estonia’s top swimmers are gearing up for the Baltic States Championships, where they will be competing for a chance to secure their spot in the upcoming Olympics. The competition will be fierce as these athletes aim to showcase their skills and prowess in the pool, vying for the coveted title of Baltic States Champion. With their eyes set on Olympic qualification, Eesti tippujujad are leaving no stone unturned in their pursuit of success. Stay tuned as these talented swimmers dive headfirst into the water, ready to make a splash at the championships.

Sellel nädalavahetusel peetakse Leedus Vilniuses Baltimaade meistrivõistlused ujumises, mis on Eesti tippujujatele üheks võimaluseks olümpiapilet lunastada.

Eesti ujujatest on pääsme Pariisi olümpiamängudele kindlustanud Eneli Jefimova ja Kregor Zirk. A-normatiivist ei ole kaugel ka teised tippujujad, kuid vajavad selle saavutamiseks elu parimat sooritust.  

Koondise liidriteks Vilniuses on Daniel Zaitsev, Alex Ahtiainen ja Maria Romanjuk. “Meie suurimad nimed jäävad küll võistlustest kõrvale, sest on treeninglaagrites ning fookus edukal esinemisel suvistel tiitlivõistlustel,” selgitas Eesti koondise peatreener Toni Meijel.  

“Ka Leedul ja Lätil on mitmed nimekad ujujad erinevatel põhjustel puudu, kuid see on olümpia-aastal vägagi tavapärane,” tõdes Meijel. Tema sõnul on Leedu koondis Baltimaade meistrivõistlustel küll favoriidiseisuses, kuid treener näeb võimalust ka üldvõiduks. 

Treeningkaaslased Zaitsev ja Ahtiainen üritavad alistada 100 m liblikujumise A-normatiivi, milleks on 51,67. Eelmisel aastal läbis Zaitsev kaks basseinipikkust ajaga 52,28 ning Ahtiainen hetkel rahvusrekordit märkiva ajaga 52,18. 

Meijel tunnistab, et normatiivi alistamiseks peavad mõlemad mehed tegema suure eneseületuse, kuid kindlasti ei ole tegemist võimatu ülesandega. “Eelmisel aastal suutsid nii Zaitsev kui ka Ahtiainen 100 m liblikujumises ujuda väga stabiilseid tulemusi, mis annab hea eelduse sellel hooajal teha veel üks samm edasi,” ütles koondise peatreener.

Loe rohkem:  Kregor Zirk pälvis MM-il 22. koha | Ujumine

“Vilnius on nendel meestel esimene samm normatiivi suunas, sest järgnevatel nädalatel stardivad mehed veel Stockholmis ja Bergenis, mis tähendab, et nad saavad nädalast nädalasse detaile täiustada, sest normatiivi alistamiseks vigu sisse lasta ei tohi,” lisas Meijel.

Kolmanda ujujana jahib Vilniuses olümpiamängude A-normatiivi Maria Romanjuk, kes esindas Eestit 2016. aasta Rio olümpiamängudel ning kelle parimad väljavaated normi ründamiseks on 100 m rinnuliujumises. 

“Maria tegi möödunud lühiraja hooajal suure edasimineku ning usume, et hea hoog kandub edasi ka 50 m basseini. Tõsi, olümpiale kvalifitseerumiseks peaks ta oma senist isiklikku tippmarki sekundiga parandama, kuid olles juba olümpial osalenud, siis madalamat eesmärki ei saagi võtta,” ütles Meijel lõpetuseks. 

Kokkuvõttes võime öelda, et Eesti tipptegijad ujumises on väga pühendunud ning ambitsioonikad. Nende osalemine Baltimaade meistrivõistlustel on suurepärane võimalus püüda olümpiapääset ning tõestada enda võimekust rahvusvahelisel tasemel. Nende pingutused ja treeningud annavad lootust, et Eesti võib tulevikus olla esindatud olümpiamängudel ujumises. Soovime neile kõigile edu ning loodame näha nende saavutusi ka edaspidi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga