Turu-uuringute küsitlus suuri muutusi erakondade reitingutes ei näita | Eesti

2318412h6747t24

Viimased turu-uuringud näitavad, et Eesti poliitilised jõujooned püsivad stabiilsena, ilma suurte muutusteta erakondade reitingutes. See viitab sellele, et vaatamata erinevatele poliitilistele arengutele, on Eesti kodanikel kindlad eelistused ja usaldus oma poliitiliste esindajate suhtes. Uuringud on olulised, et mõista, kuidas erakonnad positsioneerivad end valimistulemuste eel. Selles dünaamilises poliitilises keskkonnas pakub turu-uuringute küsitlus väärtuslikku teavet selle kohta, kuidas valimiste tulemusi võib mõjutada.

Turu-uuringute AS-i reedel avaldatud küsitluses jätkab 25 protsendi ja kõrgeima toetusega Isamaa, millele järgneb EKRE 19 protsendiga.

Isamaal õnnestus toetust kuuga tõsta ühe ja EKRE-l kahe protsendipunkti võrra.

Kolmandal kohal on Reformierakond 17 protsendi ja neljandal Sotsiaaldemokraatlik Erakond 15 protsendi suuruse toetusega. Mõlema toetus langes Turu-uuringute küsitluses kuu varasemaga võrreldes protsendipunkti võrra.

Keskerakonna toetus pisut kosus ja tõusis veebruari kaheksalt protsendilt märtsis 10 protsendile.

Parlamendierakondadest oli madalaim Eesti 200 toetus kuue protsendiga.

Parlamendivälistest erakondadest oli märtsis kõrgeim Parempoolsete toetus, kelle reiting oli kolm protsenti.

Turu-uuringute küsitlus toimus 7.–18. märtsil. Üle-eestiliselt küsitleti 909 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50 protsenti koguti telefoni- ja 50 ptotsenti veebiküsitlusega. 

Üldiselt võib öelda, et turu-uuringute küsitlus ei näita suuri muutusi erakondade reitingutes Eestis. Siiski on oluline meeles pidada, et küsitlused on vaid üks osa poliitilise maastiku hindamisest ning tegelikud valimistulemused võivad olla ootamatud. Oluline on jätkuvalt jälgida poliitilise olukorra muutusi ning osaleda aktiivselt demokraatlikus protsessis, valides endale sobivaima erakonna ja kandidaadi. Eesti tuleviku kujundamisel on meie kõigi panus oluline.

Loe rohkem:  Euroopa Liidu asjade komisjon läheb peaaegu avalikuks | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga