Eesti õhuväe kaks transpordilennukit kolisid Ämarist Pärnusse | Eesti

612087hb767t24

Tere tulemast Eestisse! Äsja liikus Eesti õhuväe kaks transpordilennukit Ämarist Pärnusse, olles osa meie riigi pidevast arengust ja kasvavast õhuväe võimekusest. See samm tähistab meie pühendumust kaasaegsetele kaitsevõimalustele ning tugevdab meie julgeolekut. Pärnu uus lennuväli on nüüd valmis vastu võtma neid olulisi lennukeid ning aidata kaasa meie riigi kaitsevõimekuse ja julgeoleku parandamisele. Tule ja ühine meiega selle olulise verstaposti tähistamisel!

Märtsist läks remonti Ämari lennuväli ja selleks ajaks kolis Eesti õhuvägi oma lennuvahendid Pärnu lennujaama. Koos lennukitega tuli kaasa ka terve lennumeeskond ja õhuväe lennukid on nüüd kuni aasta lõpuni täies valmisolekus Pärnus.

Märtsist läks remonti Ämari lennuväli, mis on koduks Eesti õhuväe lennumasinatele. Remont kestab umbes aasta lõpuni ja selleks ajaks koliti õhuväe lennuvahendid Pärnu lennujaama, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Õhuväe lennuüksuse 1. eskadrilli ülem Ahto Sternfeld ütles, et õhuvägi kolis Pärnusse kahe transpordilennukiga M-28, Ämarisse jäi maha kopteriüksus, mille tegevust lennuvälja remont otseselt ei mõjuta. Liitlasüksused on aga kolinud Lätti.

“Valitud lennujaamadest oli siin (Pärnus) kõige parem taristu. Valikus olid ka Tartu ja Kuressaare, aga antud angaar sobis meile kõige paremini,” ütles Sternfeld.

Koos lennukitega tuli Pärnusse elama asuda ka umbes 20-liikmelisel meeskonnal.

“Pool sellest on hooldusmeeskond, kes teostab lennukite hooldust, remonti, pool on lendav meeskond koos operaatoritega, kes igapäevaselt teeb treeninguid,” rääkis Sternfeld.

M-28 tüüpi lennukite ülesanne on toetada teisi kaitseväe üksusi treeningutel ja operatsioonidel. Ja kuigi lennukite asukoht on muutunud, täidavad nad edasi samasuguseid ülesandeid ning kolimine õhuväe valmisolekut ei mõjuta.

Sternfeld ütles, et õhuvägi teostab mere pealt laevade tuvastamist ja toetab sellega mereväe üksusi, et nad omaksid paremat pilti merel toimuvast. “Kõik toimib täpselt samamoodi nagu Ämarist, ehk et me oleme operatsiooniliselt valmis lendama 24/7, nagu õhuväe ülem käsib,” lausus Sternfeld.

Loe rohkem:  Euroopa Parlamendi valimiste kautsjon on seekord 4100 eurot | Eesti

Pärnu lennujaama käitusjuht Erki Teemägi ütles, et Pärnu lennujaam andis lennukitele kasutada eelmisel aastal valminud 1600-ruutmeetrise angaari, kus enne õhuväe lennukeid hooldati Hispaania operaatori lennukit Airbus 320.

“See lennukiangaar ongi tehtud kommertseesmärgil, et elavdada Pärnus lennujaama tegevust ja ongi rendile andmiseks, kas siis mõnele hooldusettevõttele või nagu antud juhul siis õhuväele. Pärnu lennujaama tööd suures plaanis ta tegelikult ei mõjuta, koostöökohad oleme leidnud ja lennuvälja kasutatakse sihtotstarbeliselt,” sõnas Teemägi.

Pärast remonti naasevad NATO liitlaste ja Eesti lennuvahendid Ämarisse, aga seni võib lennukeid Pärnu kohal kindlasti märgata.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti õhuväe otsus kolida kaks transpordilennukit Ämarist Pärnusse on oluline samm nende võimekuse arendamisel. Uus asukoht võimaldab lennukitel olla lähemal olulistele sihtkohtadele ning kiiremini reageerida kriisiolukordadele. Lisaks aitab see optimeerida õhuväe logistikat ja efektiivsust. Ümberasustamine näitab, et Eesti valitsus ja kaitsevägi on pühendunud oma kaitsevõimekuse arendamisele ning valmis panustama ressursse selle saavutamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga