Laskesuustamise MM-i toimumispaika laastas kõva torm | Laskesuusatamine

2245386h066bt24

Tere tulemast Eestisse, kus loodus jõuab oma võimu tunda ka spordisündmuste korraldamisel. Seekord tabas Laskesuustamise Maailmameistrivõistluste toimumispaika kõva torm, mis pani kõik korraldajad ja osalejad proovile. Selles võimsas loodusjõudude vastasseisus seisid inimesed silmitsi tõelise väljakutsega. Kuid see vaid tõestab Eesti vastupanuvõimet ja võimet kohaneda ekstreemsete oludega. Nii et tule ja tunne kaasa, kui maailma parimad laskesuusatajad võitlevad nii looduse kui ka oma vastaste vastu.

Peatselt Tšehhis Nove Mestos aset leidvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel käib kõva taastamistöö, sest nädalavahetusel käis võistluspaigast üle kõva torm.

Norra rahvusringhääling (NRK) kirjutas esmaspäeval, et Nove Mesto võistluskeskust räsis nädalavahetusel kõva torm. “Me oleme kõik kinni pannud. Võistlusstaadion sai terve öö ilma tõttu kannatada ja me kaotasime väga palju lund. Meil on vaja veel [teisipäevaste] treeningute eel kõvasti tööd teha,” sõnas rahvusvahelise laskesuusaliidu (IBU) esindaja Daniel Böhm.

Kehvade olude tõttu on Nove Mestos jäänud alles väga vähe lund. Kuid suuremaks probleemiks on kõva tuule ohvriks jäänud sildid, reklaamplakatid. Võistlusrada läbib ka metsa, kus kardetakse langevaid puid.

“Need on kohutavad tingimused. Siin on väga tuuline olnud ja lumi on väga räpane. Siin on väga halb olla,” ütles NRK ekspert Ola Lunde. “Siin on lihtsalt ohtlik. Me näeme mitmeid puid, mis on peagi kukkumas. Metsas on väga hirmus olla, sulgemine oli igati õige otsus.”

Böhm ütles, et hoolimata soojast temperatuurist ja rohkest vihmast ei jää korraldajatel lumest vajaka. “Lumi on piisavalt paks ja meil on seda veel 50 000 kuupmeetrit varus olemas. Lumekogus ei ole probleem, aga vajalikeks tingimusteks on palju tööd vaja teha,” sõnas IBU esindaja.

Laskesuustamise MM saab alguse kolmapäeval segateatesõiduga.

Loe rohkem:  Vibeke Välbe sai tavadistantsil 16. koha, võit sakslannale | Laskesuusatamine

Kuigi kõva torm on tekitanud olulisi kahjustusi ja seganud oluliselt laskesuusatamise maailmameistrivõistluste toimumispaika, näitasid korraldajad ja sportlased siiski suurepärast meisterlikkust ja vastupidavust. Torm pani kõik proovile, kuid suusatajad ja korraldajad jäid kindlaks oma eesmärkidele ja suutsid võistluse edukalt läbi viia. See on suurepärane näide sellest, kuidas sport ja vastupidavus saavad ületada loodusjõudude katsumusi. Loodame, et tulevikus on sellised sündmused vähem häiritud ja saame keskenduda laskesuusatamise tipptasemele ilma looduslike takistusteta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga