Ceh ei suutnud Tallinnas Kanterilt maailmarekordit üle võtta | Kergejõustik

2289990hf326t24

Tallinna kergejõustikuüritusel jäi Tšehhi sportlane pettumust valmistunud, kui ta ei suutnud Gerd Kanterilt maailmarekordit üle võtta. Kanteri muljetavaldav viske tehniline täiuslikkus ja vapustav füüsiline võimekus näitasid taas, miks ta on üks kõigi aegade parimaid kergejõustiklasi. Publik oli vaimustuses sellest vaatemängust ning jäi ootusärevalt ootama järgmist võistlust, kus Kanter võib veelgi kõrgemale lendu tõusta.

Tallinnas Sõle spordikeskuses toimus reedel rahvuvaheline kettaheitevõistlus, kus Kristjan Ceh võttis sihikule oma treeneri Gerd Kanteri nimel olnud maailmarekordi sisetingimustes.

Tunamullune maailmameister Ceh võitis küll võistluse kindlalt, aga tema parima katse pikkuseks mõõdeti 65.90. Olümpiavõitja Kanter püstitas seni kehtiva maailmarekordi 69.51 Rootsis Växjös ligi 15 aastat tagasi.

Teise koha sai Katari kettaheitja Moaaz Mohamed Ibrahim 57.69-ga, neile järgnesid Eesti sportlased Gevin Genro Paas (Tallinna Kalev; 51.70), Hannes Remmelgas (TÜASK; 49.83) ja Manfred Männamaa (Audentes; 46.77).

“Minu teada ei ole Eestis kunagi varem sisetingimustes kettaheites võisteldud, kuna lihtsalt pole olnud sobivaid võimalusi,” rääkis Kanter nädala alguses. “Tallinna linnale kuuluv Sõle jalgpallihall on piisava avarusega, võimaldades heita ka seitsmekümne meetri taha. Eks reedel ole näha, kas mu õpilasel see ka õnnestub.”

Kuigi Tšehhi odaviske meister Vítězslav Veselý ei suutnud Tallinnas Gerd Kanterilt maailmarekordit üle võtta, näitas ta siiski muljetavaldavat võimekust ja heas vormis olemist. Kanteri tugevust ja kogemusi tunnustati taas ning Eesti sportlased võivad olla uhked oma esindaja üle. See võistlus oli suurepärane võimalus vaadata maailmaklassi sportlaste oskusi ning innustab kindlasti ka tulevikus noori Eesti atleete oma unistuste poole püüdlema.

Loe rohkem:  Kõrgushüppe maailmameister kiidab uue kuue saanud Tallinna kergejõustikuhalli | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga