Konso ja Tamm võitsid noorte talvistel meistrivõistlustel hulga medaleid | Kergejõustik

2258559h18abt24

Tere tulemast Eesti kergejõustiku noorte talvistele meistrivõistlustele! Konso ja Tamm on näidanud üllatavalt head esitust, võites sel nädalavahetusel hulga medaleid. Nende saavutused on tõeline inspiratsioon kõigile noortele sportlastele üle kogu riigi. Talvised meistrivõistlused on toonud kaasa põnevad võistlused ja imelised saavutused ning meil on hea meel tervitada kõiki osalejaid ja fänne, kes on tulnud siia, et toetada meie noori andekaid sportlasi. Loodame, et kõik saavad nautida põnevaid võistlusi ja kogeda kergejõustiku võlumaailma Eesti talvistes oludes.

Möödunud nädalavahetusel selgusid Lasnamäe kergejõustikuhallis U-18, U-20 ja U-23 vanuseklasside talvised Eesti meistrid.

Väga edukaks kujunes Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe) nädalavahetus, kes krooniti U-18 vanuseklassis lausa neljakordseks Eesti meistriks. 60 m jooksus tõi talle Eesti meistritiitli aeg 6.89, millega ta kordas U-18 vanuseklassi Eesti rekordit ning jagab seda nüüd Andreas Kasega. Kaugushüppe võitis ta tulemusega 7.18, 60 m tõkkejooksu ajaga 7.68 ning 200 m jooksu võiduaeg oli 22.37, vahendab kergejõustikuliit.

Tüdrukutest tuli kolmekordseks Eesti meistriks Pia Lauren Matsalu (Tallinna Spordiakadeemia). Tema 60 m jooksu võiduaeg oli 7.72, 60 m tõkkejooksus 8.50 ning 200 m jooksus 25.48.

Kahe individuaalse kuldmedaliga sõitis koju Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius). 1500 m jooksus oli ta kiireim ajaga 4:50.18 ning 800 m jooksus tõi võidu aeg 2:16.34.

U-20 vanuseklassis sai kaks kuldmedalit kaela Raiko Kahr (Audentese SK), kes võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 7.82 ning 200 m jooksu ajaga 21.52. Noormeeste 3000 m ja 800 m distantsidel oli kiireim Sten Sihver (TÜASK), kelle ajad olid vastavalt 8:49.51 ja 1:54.28.

Neidude sprindidistantsidel tegi kuldse duubli Mia Lisett Meringo (Rae Kergejõustik), kes võitis 60 m jooksu ajaga 7.83 ja 200 m jooksu ajaga 25.15. Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) oli kiireim neiu 1500 m distantsil ajaga 4:45.35 ja 800 m distantsil ajaga 2:15.36.

Loe rohkem:  VIDEO | Medalikursil liikuv Erm püstitas teivashüppes isikliku rekordi | Kergejõustik

U-23 arvestuses tuli neljakordseks Eesti meistriks Tony Ats Tamm (Audentese SK). 60 m jooksu võitis ta ajaga 6.98, kaugushüppes tõi võidu tulemus 7.06, teivashüppes ületas ta kõrguse 4.50 ning 200 m jooksu võiduaeg oli 22.49.

Kahekordseks Eesti meistriks krooniti Markus Anvelt (KSK Alem), kes võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 8.36 ning oli kõrgushüppes parim tulemusega 2.03.

Neidude sprindidistantsidel oli kiireim Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes võitis 60 m jooksu ajaga 7.46 ning 200 m jooksu ajaga 24.36.

Liisa-Maria Lusti (TÜASK) sai kuldmedalid kaela 60 m tõkkejooksus ajaga 8.60 ning kaugushüppes tulemusega 6.38.

Kõiki tulemusi saab vaadata siit.

Konso ja Tamm näitasid noorte talvistel meistrivõistlustel suurepärast sooritust, võites hulga medaleid ja tõestades oma tugevust kergejõustikualal. Nende pühendumus, talent ja treeningu tulemused on silmapaistvad ning annavad lootust säravale tulevikule Eesti kergejõustikuareenil. Nende saavutused on suureks inspiratsiooniks teistele noortele sportlastele ning kinnitavad, et Eestis on olemas suur potentsiaal kergejõustikuradadel. Me oleme uhked nende saavutuste üle ja ootame huviga, mida tulevik toob!