Eesti hokikoondis kaotas olümpiaturniiril ka viimase mängu | Eesti koondis

1883471hb265t24

Tere tulemast, spordisõbrad ja patrioodid! Eesti hokikoondise viimane mäng olümpiaturniiril on tekitanud kõneainet ja emotsioone üle kogu riigi. Kuigi tulemus ei olnud soovitud, võib meie meeskond siiski olla uhke oma esituse üle ja julgustada kõiki jätkuvalt toetama kodumaist hokit. Vaatamata tulemusele on meie koondise saavutused uhked ning kindlasti on tegemist olulise verstapostiga Eesti jäähokimaailmas. Tulge ja laseme üheskoos tunda uhkust meie Eesti hokikoondise üle!

Eesti jäähokikoondis lõpetas Poolas toimunud olümpiakvalifikatsiooniturniiri kolme kaotusega, kui jäi viimases matšis 3:5 (0:3, 2:1, 1:1) alla Ukrainale.

Eesti jäi pühapäeval kaotusseisu kaks ja pool minutit kestnud mängu järel, kolmandiku lõpus tabasid ukrainlased minuti ja 18 sekundi jooksul kaks korda. Teise perioodi võitis 2:1 aga Eesti, kui ukrainlaste võrku sahistasid Robert Arrak ja Vadim Vasjonkin, neli minutit enne mängu lõppu tõi Mark Viitaneni tabamus Eesti ühe värava kaugusele, aga kaks minutit hiljem vormistas Oleksandr Peresunko lõppskoori.

Ukraina poolelt said nii värava kui resultatiivse söödu kirja Peresunko ja Vitali Lialka, Eesti ridades läksid söödupunktid kirja Robert Roobale, Daniil Fursale ja Viitanenile.

Eesti kaotas Poolas kõik kolm mängu, kui jäi esmalt 0:4 alla võõrustajatele ning pidi siis tunnistama Lõuna-Korea 4:2 paremust. Ukraina kindlustas Eesti alistamisega ühtlasi grupivõidu ja pääsme lõplikule kvalifikatsiooniturniirile, kus nad võtavad augusti lõpus ja septembri alguses mõõtu Kasahstanilt, Slovakkialt ja olenevalt rahvusvahelise hokilliidu otsusest ehk ka Valgevenelt. Olümpiale pääseb vaid grupi võitja.

Kuigi meie Eesti hokikoondis kaotas olümpiaturniiri viimase mängu, võime olla siiski uhked nende saavutuste üle. Meeskond näitas suurt võitlusvaimu ja mängis südamega kuni lõpuni. Nende osalemine olümpiamängudel on suur saavutus ja näitab Eesti jäähokile kasvavat taset. Kindlasti on see vaid algus ja meil on suur lootus tulevastele võitudele ja uhketele hetkedele jäähoki areenil. Anname oma meeskonnale täieliku toetuse ja usume nende võimesse saavutada suuri asju tulevikus. Aitäh meie hokikoondisele suurepärase esituse eest!

Loe rohkem:  Lõuna-Koreale kaotanud Eesti hokikoondis minetas edasipääsuvõimaluse | Eesti koondis