Setomaal asutati Setomaa karskusselts | Eesti

2255238he0dft24

Tere tulemast Setomaale! Setomaal asutati viimaks kauaoodatud karskusselts, mis on pühendunud kogukonna tervise ja heaolu parandamisele. Seltsi eesmärk on edendada kaine eluviisi ning toetada neid, kes soovivad alkoholist loobuda. Setomaa karskusselts on oluline samm kogukonna ühtsuse ja enesearendamise suunas ning pakub mitmekülgseid teenuseid ja toetust neile, kes vajavad abi. Olgu teie külastus Setomaale täis rõõmu ja kasulikke kogemusi ning ärge unustage toetada kohalikke algatusi, mis aitavad luua paremat tulevikku Setomaa elanikele. Olete alati teretulnud meie karskusseltsi tegevustega liituma!

Setomaal asutati Setomaa karskusselts. Naljast sündinud ideele andsid Uusvada uues külamajas elu ajakirjanik Arved Breidaks ja endine Setomaa ülemsootska Rein Järvelill.

Mõlemad mehed tõdevad, et Eesti pidude- ja koosolemiskultuur on liialt alkoholikeskne ning nende soov on pakkuda alternatiivi ja mõttekaaslasi neile, kes on otsustanud, et elada saab ka ilma alkoholita, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kuigi tänane asutamiskoosolek jäi tagasihoidlikuks, on seltsil plaan hakata igakuiselt kokku käima ja sündmusi korraldama. Karskusseltsid olid Setomaal tegevad ka enne okupatsiooniaega.

“Inimene ei sünni siia maailma suure alkoholi defitsiidiga, et ta peab seda tingimata elu jooksul endale sisse kaanima. Tegelikult inimene sünnib täitsa kainena ja võib ka kainena elada. Tahaks ühendada neid inimesi, kes otsivad väljapääsu sellest olukorrast, lihtsalt koonduda ja üksteisele toeks olla. Me plaanime korra kuus siinsamas Uusvada külamajas teha sellist teeõhtut. Võtta vastu uusi liikmeid, loodetavasti neid ikkagi tuleb. Ja kutsuda siis esinejaid, kes räägiksid igasugustel huvitavatel teemadel,” rääkis Setomaa karskusseltsi eestvedaja Arved Breidaks.

“Miks peab olema nii, et kui mõeldakse Setomaa peale või kui turist tuleb, siis asi number on üks on handsa? Ometi on setodel olemas häräpiim, taar, taarikapsta, miks neid keegi ei tea? Meie näitame, et midagi muud on ka veel,” Setomaa karskusseltsi asutajaliige Rein Järvelill.

Loe rohkem:  "Aktuaalne kaamera" tegi ülevaate apteegireformi mõjudest | Eesti

Kokkuvõttes on Setomaal asutatud Setomaa karskusselts märgilise tähendusega sündmus kogukonna jaoks. Selle loomine näitab inimeste pühendumust tervislikule eluviisile ning karskele elule. Samuti näitab see kogukonna soovi võidelda alkoholismi ja selle negatiivsete mõjude vastu. Karskusseltsi tegevus aitab luua tugevamat kogukonda ja edendada Setomaad kui kultuuriliselt rikast piirkonda. See samm on oluline sammuks Setomaa arengus ning annab lootust paremale tulevikule kogukonna jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga