Lõuna-Koreale kaotanud Eesti hokikoondis minetas edasipääsuvõimaluse | Eesti koondis

1883522h6117t24

Tere tulemast Eestisse! Eestis on üks hetkel kõige kuumemaid teemasid Eesti hokikoondise kaotus Lõuna-Korea vastu, mis tähendab, et meie koondis minetas võimaluse edasipääsuks. See tulemus on šokeerinud meie riiki ja süüdanud kirgi üle kogu riigi. Eesti hokikoondis on alati olnud uhke oma saavutuste üle ja kaotus on kõigile raskelt mõjunud. Selles olukorras on kogu riik kokku tulnud, et toetada meie koondist ja anda neile jõudu tulevasteks väljakutseteks.

Eesti meeste jäähokikoondis kaotas Poolas toimuval 2026. aasta olümpiamängude teise ringi valikturniiril 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) Lõuna-Koreale ning kaotas võimaluse pääseda otsustavasse kvalifikatsiooniringi.

Maksim Lovkovi tabamus viis Eesti kümnendal minutil juhtima, aga juba kaks ja pool minutit hiljem leidis Lõuna-Korea viigivärava ning läks teise kolmandiku Chong Min Lee värava järel kaheksa minutit pärast kolmanda perioodi algust juba 3:1 ette.

Poolteist minutit hiljem vähendas Mark Viitanen eestlaste kaotusseisu minimaalseks, aga möödus 58 sekundit ning Sanghoon Shin vormistas lõppskooriks 4:2.

Eestlaste poolelt said väravasöödu kirja Robert Rooba, Daniil Kulintsev ja Roland Luht, Jungwook Hong ja Sang-wook Kim andsid Lõuna-Korea tiimis kaks resultatiivset söötu.

Valikturniiri teisel etapil mängivad meeskonnad sihivad pääsu 29. augustist kuni 1. septembrini toimuvale kolmandale etapile, kus on ees ootamas juba üheksa meeskonda, kes on jagatud kolme alagruppi. Otsustavasse kvalifikatsiooniringi pääseb kolmest alagrupist vaid iga grupi võitja, ehk kaks kaotust saanud Eesti jaoks kadusid reedel ka edasipääsuvõimalused.

Kahjuks pidi Eesti hokikoondis vastu võtma kaotuse Lõuna-Koreale, mis tähendab, et nende võimalused edasipääsuks on minetud. Kuigi tulemus oli pettumus, tuleb meeskonnal pea püsti hoida ja edasi tööd teha. Oluline on õppida vigadest ja keskenduda tulevastele mängudele. See kogemus peaks neid motiveerima ja tugevdama nende pühendumust. Eesti hokikoondis peaks endale meelde tuletama oma potentsiaali ja keskenduma järgmistele võimalustele tõestada end rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  FOTOUUDIS | Eesti naiste jäähokikoondis valmistub MM-iks | Eesti koondis