Borrelli sõnul on Gazas toimunu täiesti vastuvõetamatu | Välismaa

2289000he3fdt24

Borrelli sõnul on Gazas toimunu täiesti vastuvõetamatu. Konflikt, mis on viimastel päevadel Gaza piirkonnas intensiivistunud, on pälvinud rahvusvahelise kogukonna tähelepanu ning Euroopa Liidu välisasjade kõrge esindaja Josep Borrell on seda hukka mõistnud. Borrell rõhutas vajadust lõpetada vägivald ja leida rahumeelne lahendus konfliktile, mis on nõudnud juba paljude süütute tsiviilisikute elusid. Rahvusvahelised jõupingutused on hädavajalikud, et tagada rahu ja stabiilsus piirkonnas ning kaitsta elanike õigusi ja heaolu.

Euroopa Liidu (EL) välispoliitikajuht Josep Borrell mõistis neljapäeva hilisõhtul hukka kümnete palestiinlaste tapmise abitoimetamise ajal Gaza sektori põhjaosas ja nimetas juhtunut täiesti vastuvõetamatuks.

Mind hirmutavad uudised järjekordsest veresaunast Gaza tsiviilisikute seas, kes meeleheitlikult humanitaarabi otsivad. Need surmad on täiesti vastuvõetamatud,” ütles Borrell sotsiaalmeedias.

Paljude Euroopa Liidu riikide riigijuhid ja välisministeeriumid olid juba varem eraldi avaldustes Gazas juhtunu hukka mõistnud.

ÜRO peasekretär António Guterres mõistis samuti hukka Gaza põhjaosas aset leidnud ohvriterohke tulistamise, milles äärmusrühmituse Hamasi väitel hukkus üle 100 inimese.

“Meeleheitel Gaza tsiviilisikud vajavad kiiret abi. Sealhulgas need ümberpiiratud põhjaosas, kuhu ÜRO ei ole suutnud enam kui nädala jooksul abi tarnida,” ütles peasekretäri pressiesindaja Stephane Dujarric.

“USA uurib Gazas aset leidnud tulistamisvahejuhtumi konkureerivaid versioone,” ütles neljapäeval president Joe Biden. Riigipea tõdes, et juhtunu ilmselt raskendab relvarahu läbirääkimisi.

“Me kontrollime seda praegu. On kaks konkureerivat versiooni selle kohta, mis juhtus. Mul ei ole veel vastust,” sõnas Biden.

Kokkuvõttes võib öelda, et Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli sõnu Gazas toimunu kohta peavad võtma tõsiselt kõik, kes soovivad rahu ja stabiilsust Lähis-Idas. Olukord Gaza konfliktipiirkonnas on äärmiselt murettekitav ning rahvusvaheline kogukond peab koostöös astuma vajalikke samme, et lõpetada vägivald ja saavutada kestev rahu piirkonnas. On oluline, et kõik osapooled järgiksid rahvusvahelisi õigusnorme ja astuksid samme konflikti lahendamiseks rahumeelsel ja konstruktiivsel viisil.

Loe rohkem:  Sõja 722. päev: NATO ei ennusta kevadel Vene pealetungi Ukrainas | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga