Budanov: Navalnõi suri trombi tagajärjel | Välismaa

2280663hddcat24

Tere tulemast Eestisse! Viimase paari päeva jooksul on maailm šokeeritud Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi ootamatu surma üle trombi tagajärjel. See pole aga sugugi esimene kord, kui Venemaa valitsus on seotud vastastele vägivalla kasutamisega. Venemaa teise maailmasõja veteran Vladimir Budanov on viimane näide sellest, kuidas poliitilised oponendid ei saa ohutult väljendada oma arvamusi ilma karmide tagajärgedeta. Vaatamata sellele, me ei tohi lubada sellistel juhtumitel vaikida – on aeg nõuda õiglust ja vabadust kõigile.

Ukraina luure peavalitsuse (HUR) juht Kõrõlo Budanov väitis pühapäeval, et Ukraina luure andmetel suri Vene poliitvang ja opositsioonijuht Aleksei Navalnõi trombi tagajärjel. Samas ütles Navalnõi korruptsioonivastase organisatsiooni juht Maria Pevtšihh, et Vene võimud tapsid Navalnõi, sest läbirääkimised lääneriikidega tema vabastamiseks jõudsid lõpusirgele.

Venemaa täiemahulise sissetungi Ukrainasse teise aastapäeva puhul peetud üritusel ütles Ukraina luure peavalitsuse (HUR) juht Kõrõlo Budanov, et tema andmetel suri Navalnõi trombi tagajärjel.

“See on enam-vähem kinnitatud info,” lisas Budanov.

Kui ajakirjanik päris Budanovilt, kas see tähendab, et Navalnõi surm oli loomulik, vastas Budanov jaatavalt, lisades, et “see on see, mida me teame”.

“Ma ütlen teile: me ei saanud seda teavet internetist. Kuid paraku oli see loomulik surm,” ütles Budanov.

Navalnõi suri ootamatult 16. veebruaril Venemaal Arktikas asuvas koloonias. Tema pere ja toetajad on süüdistanud Vene autoritaarset juhti Vladimir Putinit silmapaistva opositsioonipoliitiku mõrvas. Navalnõi emale edastatud ametlikus surmatõendis seisab, et Navalnõi surm oli loomulik.

Esmaspäeval väitis Navalnõi korruptsioonivastase organisatsiooni juht Maria Pevtšihh, et Vene võimud tapsid Navalnõi, sest Venemaa ja mitme lääneriigi vahel peeti läbirääkimisi Vene vanglas olnud Navalnõi ja kahe USA kodaniku välja vahetamiseks Saksamaal süüdi mõistetud Vene palgamõrvari ja FSB agendi Vadim Krassikovi vastu.

Loe rohkem:  Biden ja Trump esinesid teravuste ja ähvardustega | Välismaa

“Navalnõi oleks pidanud pääsema vabadusse mitme järgmise päeva jooksul, sest meie jõudsime otsuseni tema väljavahetamiseks. Veebruari alguses pakkus Putin vahetada välja FSB ohvitserist mõrtsukas Vadim Krassikov, kes istub Berliini vanglas mõrva eest, kahe Ameerika kodaniku ja Aleksei Navalnõi vastu,” ütles Pevtšihh.

Pevtšihhi sõnul sai ta 15. veebruaril kinnituse, et läbirääkimised vangide väljavahetamiseks jõudsid lõpusirgele. Ta lisas, et Navalnõi mõrvati Putini korraldusel kõigest päev hiljem, sest Vene president ei tahtnud Navalnõi vabastada.

Navalnõi korruptsioonivastase organisatsiooni juht lisas, et surnud poliitiku liitlased on töötanud kaks viimast aastat Vene vanglates olevate poliitvangide väljavahetamise nimel Vene luurajate vastu. Samas polnud Lääne valitsused Pevtšihhi sõnul sellest skeemist piisavalt huvitatud.

In conclusion, the recent news of Russian opposition figure Alexei Navalny’s death due to a blood clot in Estonia has sparked outrage and sadness among many. This tragic event serves as a stark reminder of the dangers faced by those who speak out against the Russian government. It highlights the importance of upholding human rights and the rule of law in all countries, including Russia. Our thoughts are with Navalny’s family and supporters during this difficult time, and we hope for justice to be served for his untimely death.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga