Tartu 2024 filmiprogramm aitab mõtestada nüüdisaegse Ukraina kujunemist | Film

2281092h6824t24

Tartu 2024 filmiprogrammi on loodud eesmärgiga avardada meie arusaamist nüüdisaegsest Ukrainast ning tuua vaatajateni selle riigi kultuurilist mitmekesisust ja ajaloolist tausta. Filmide kaudu saame heita pilgu selle riigi kujunemisele, poliitilistele ja sotsiaalsetele väljakutsetele ning inimeste igapäevaelule. Tartu 2024 filmiprogramm pakub ainulaadset võimalust süveneda Ukraina keerukasse maailma ning mõista selle tähtsust ka meie endi jaoks. Oleme valmis avastama ja avardama oma silmaringi ning kogema elavat kinokultuuri koos Tartu 2024 programmiga.

Eesti Rahva Muuseumis linastub homseni Tartu 2024 filmiprogramm “Ukraina. Läbimurdeaastad”, mis pöörab tähelepanu Ukraina ajaloo pöördepunktidele ning kohaliku kultuuri ja keele mõtestamisele.

Publikuni jõuab kümme dokumentaalfilmi, millele pakuvad lisaväärtust temaatilised arutelud režissööride, Eesti ukrainlaste ja teiste ekspertidega. Festivali filmivalik keskendubki just Ukraina ühiskonnale ja näitab ajaloolisi pöördepunkte, mis aitavad mõtestada nüüdisaegse Ukraina kujunemist ning kohalikku keelt ja kultuuri.

“Oleme keskendunud sellistele olulistele teemadele Ukraina puhul, nagu Ukraina iseseisvumine, kuidas see aset leidis; Ukraina keele küsimus, mis on Venemaa vaatest üks sõja põhjuseid. Ka Eestis on palju küsimusi, et mida see Ukraina keel endast kujutab. Meil on kaks dokfilmi Ida-Ukraina ja Donbassi piirkonnast, mis selle loo edasi annavad,” rääkis programmi koostaja Filipp Kruusvall.

“Ühest küljest me tahame teada saada, mis on need võtmesündmused ja pöördepunktid ja samal ajal on meie pilk küllalt aus Ukrainale, me ei loo mingit kaunist fassaadi,” lisas ta.

Tartu 2024 filmiprogramm on oluline samm nüüdisaegse Ukraina kujunemise mõistmiseks. Filmid annavad meile võimaluse süveneda Ukraina kultuuri, ajaloo ja poliitika keerdkäikudesse ning mõista selle maa inimeste tundeid ja kogemusi. Läbi erinevate vaatenurkade ja lugude avatakse meile uks Ukraina sügavamale mõistmisele. Tartu 2024 filmiprogramm aitab tuua tähelepanu sellele olulisele teemale ning edendada kultuuridevahelist dialoogi ja mõistmist.

Loe rohkem:  "Barbie" produtsendid väntavad populaarsest arvutimängust "The Sims" filmi | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga