Donald Trumpi asepresidendikandidaadiks võib saada Tim Scott | Välismaa

2271708h7fbct24

Tere tulemast, Estonias! Viimaste uudiste kohaselt võib Ameerika Ühendriikide endine president Donald Trump nimetada oma asepresidendikandidaadiks Senaator Tim Scotti. See põnev uudis pakub suurt huvi nii Ameerika Ühendriikides kui ka üle maailma. Tim Scott on tuntud oma konservatiivsete vaadete ja poliitilise kogemuse poolest ning tema võimalik kandideerimine tekitab palju kõneainet. Oleme kõik põnevil nägemaks, kuidas see areng mõjutab Ameerika poliitilist maastikku ning rahvusvahelisi suhteid. Jääge uuendustega kursis, sest see võib olla ajaloo muutev hetk!

Donald Trump pürgib taas presidendiks ning USA meedia kirjutab, et Trumpi asepresidendikandidaadiks võib saada senaator Tim Scott.

Lõuna-Carolina osariigi senaator Scott püüdles varem vabariiklaste presidendikandidaadiks, kuid teatas novembris, et ei kandideeri USA presidendiks. Selle asemel avaldas Scott toetust Trumpile, kes on vabariiklaste seas ülekaalukalt kõige populaarsem presidendikandidaat. 

Scott osaleb nüüd Trumpi kampaaniaüritustel ja temast võib saada vabariiklaste asepresidendikandidaat, vahendas The Wall Street Journal. 

Scott andis kolmapäeval ka intervjuu ajalehele The Wall Street Journal. Scotti sõnul erineb tema juhtimise stiil Trumpi omast, kuid nad suudavad üksteist täiendada. 

“Ma loodan, et riik on valmis uskuma Ameerikasse, kus me oleme optimistlikumad ja vaatame tuleviku suunas,” ütles kolmapäeval Scott.

Trumpile lähedased inimesed ütlesid, et Scott on nende inimeste nimekirjas, keda peetakse võimalikuks asepresidendikandidaadiks. Teiste kandidaatide hulgas on Lõuna-Dakota osariigi kuberner Kristi Noem, kongressisaadik Elise Stefanik ja ärimees Vivek Ramaswamy, vahendas The Wall Street Journal. 

Scottil pole Trumpiga olnud suuri poliitilisi erimeelsusi. Ta vältis Trumpi ründamist nii tema presidentuuri ajal kui ka kampaania ajal. Scott väidab nüüd, et USA vajab presidenti, kes suudaks riigi ühendada. 

Trump ründab samal ajal teravalt oma konkurente. Kuigi Trump on vabariiklaste seas populaarne, siis mõned vaatlejad leiavad, et Trump ei suuda endiselt kõnetada sõltumatuid valijaid. Trump on ebapopulaarne ka äärelinnas elavate naissoost valijate seas. 

Loe rohkem:  Saksa töösturite juht: Scholzi energeetikapoliitika on toksiline | Välismaa

Trumpil võib seega üldvalimistel tõsiseid probleeme tekkida, Scott leiab seetõttu, et suudaks vabariiklaste parteid seal aidata. 

Ka Lõuna-Carolina osariigi kõrge vabariiklane Matt Moore ütles, et Trump ei vaja oma meeskonda juurde ketikoera, vaid poliitikut, kes suudaks valijatesse optimismi süstida. 

Trumpi ainus järelejäänud rivaal vabariiklaste eelvalimistel on Lõuna-Carolina ekskuberner Nikki Haley. Suure tõenäosusega võidab Trump ülekaalukalt Lõuna-Carolina eelvalimised. Haley lubas siiski jätkata kampaaniat Lõuna-Carolina tulemusest sõltumata. 

Lõuna Carolinast on pärit ka Scott, sel nädalal osales ta osariigis toimunud Trumpi üritusel. Samas andis just Haley 2012. aastal Scotti karjäärile hoo sisse, kuna kubernerina toetas Haley Scotti valimist USA senatisse. Seda kasutab nüüd ära Trumpi meeskond, mis avaldas reklaami, milles Scott ründab Haleyt.

Hiljutisel üritusel teatas Trump, et Scott ei teinud iseseisvalt head presidendikampaaniat, kuid teeb tema toetamisel palju paremat tööd. “Ma helistasin talle ja ütlesin. Tead, sa oled minu jaoks palju parem kandidaat kui enda jaoks,” rääkis Trump.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tim Scotti võimalik kandideerimine Donald Trumpi asepresidendikohale tekitab palju elevust ja spekulatsioone nii Eestis kui ka mujal maailmas. Tema poliitilised vaated ja kogemused võivad anda uue hoo Trumpi kampaaniale ning muuta poliitilist dünaamikat USA-s. Eesti ja USA suhted on olulised ning seetõttu jälgitakse huviga, kuidas see valik mõjutab tulevasi sündmusi ja koostööd kahe riigi vahel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga