Agressorriikide tennisistid lubatakse Pariisi olümpiamängudele | Tennis

2298480h6164t24

Tervitused kõigile spordisõpradele! Põnev uudis on jõudnud meieni – agressorriikide tennisistid on lubatud osalema 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel. See otsus murrab traditsioonilised piirangud ja avab ukse uuele ajastule spordimaailmas. Eesti tennise-entusiastid saavad vaadata maailma parimate mängijate võistlust, riskimata poliitiliste konfliktidega. Olümpiamängud on alati toonud kokku erinevaid kultuure ja rahvaid, ning see samm annab lootust spordi ühendavale jõule. Ootame põnevusega, kuidas see murranguline otsus mõjutab tennise maailma tulevikku.

Rahvusvaheline Tenniseliit (ITF) kinnitas kolmapäeval, et Venemaa ja Valgevene tennisistid tohivad suvel Pariisi olümpiamängudel neutraalsete individuaalsportlastena osa võtta.

ITF teatas kolmapäeval pressiteates, et rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) ning paralümpiakomitee lubavad agressorriikide sportlastel osaleda nii üksik- kui paarismängus, kui nad järgivad ROK-i poolt seatud juhiseid.

Muuseas määravad juhised, et sportlased saavad osaleda neutraalsete sportlastena ehk ei tohi kasutada oma riigi sümboolikat (lipp, vapp, hümn). Lisaks ei tohi sportlased olla seotud Vene relvajõudude või riigi julgeolekuorganitega.

Olukorra teeb ebaselgeks aga asjaolu, et ITF-i kvalifikatsiooninõuete järgi peavad mängijad olema viimase kolme aasta jooksul osalenud kas Billie Jean Kingi või Davise karikaturniiridel. Agressorriikide võistkonnad pole pärast sissetungi Ukrainasse aga kummalgi osaleda tohtinud.

Meeste tennise maailma neljas reket Daniil Medvedev ütles, et soovib kindlasti olümpiamängudel osaleda. “Kui ma saan, siis olen kindlasti kohal. Mängin üksik- ja paaristurniiril,” sõnas ta. “Ma järgin neutraalse lipu osas reegleid. Kui pean neutraalse all mängima, siis mängin neutraalse all. Tahan võistelda, tennist mängida ja võita.”

Pariisi olümpiamängud algavad 26. juulil, tenniseturniirid algavad päev hiljem.

Kuigi mõnele võib tunduda vastuoluline lubada agressorriikide tennisistidel osaleda Pariisi olümpiamängudel, on oluline mõista, et sport peaks olema eraldiseisev ja mitte seotud poliitiliste konfliktidega. Olümpiamängud pakuvad võimalust ühendada erinevaid rahvaid ja kultuure ning edendada rahu ja sallivust. Kui agressorriikide sportlased on valmis järgima olümpiaideaale ja käituma viisil, mis austab konkurentsi ja vastaste vaimu, siis peaks neil olema võimalus osaleda. Eesti peaks toetama olümpiamängude universaalset väärtust ning tervitama võimalust näha erinevaid talenti ja kultuure üheskoos võistlemas.

Loe rohkem:  Malõgina pääses Kasahstanis veidi enam kui tunniga poolfinaali | Tennis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga