Biden: USA alustab humanitaarabi toimetamist Gazasse õhust | Välismaa

2290518hf07bt24

Ameerika Ühendriigid, juhtides Ühendkuningriiki ja Saksamaad, on alustanud humanitaarabi toimetamist Gaza sektoris, mis on juba kuude kaupa olnud keerulises olukorras pikaajalise konflikti tõttu. President Joe Biden on kiiresti reageerinud humanitaarkriisile ja aktiveerinud õhusilla, et tagada elanikele hädavajalik toetus ja abivahendid. See samm näitab USA pühendumust rahule ja stabiilsusele Lähis-Idas ning tugevdab nende rolli piirkonna rahvusvahelisel areenil. Eestil on oluline olla kursis nende arengutega ja toetada rahvusvahelist pingutust humanitaarabis.

USA alustab humanitaarabi toimetamist Gaza sektorisse õhust, ütles reedel president Joe Biden.

“Me peame tegema enamat ja USA teeb enamat,” ütles Biden Valges Majas ajakirjanikele, alustades kohtumist Itaalia peaministri Giorgia Meloniga.

“Lähipäevil ühineme meie sõpradega Jordaanias ja teistega, korraldades täiendava toidu ja varude viskamist õhust,” ütles ta.

USA uurib ka merekoridori võimalust toimetamaks suuremaid abisaadetisi Gazasse, kus elanikel napib toitu, vett ja ravimeid, lisas Biden.

Biden ütles, et ta nõuab, et Iisrael lubaks Gazasse rohkem veokeid abiga.

“Ei mingeid vabandusi, kuna tõde on see, et Gazasse voolav abi ei ole kaugeltki piisav,” lausus ta, rõhutades, et kaalul on süütud elud.

Biden nimetas oma sõnavõtus kaks korda Ukrainat, kuid abid kinnitasid, et ta pidas silmas Gazat.

On oluline, et USA jätkab humanitaarabi pakkumist Gazasse, et aidata tsiviilelanikke, kes on sattunud konflikti keskele. Bideni valitsuse algatus näitab USA pühendumust rahu ja stabiilsuse tagamisele Lähis-Idas. Humanitaarabi on hädavajalik, eriti praeguses olukorras, kus tuhanded inimesed vajavad ellujäämiseks toitu, vett ja meditsiinilist abi. Loodame, et see algatus aitab kaasa konflikti lahendamisele ja kannatuste leevendamisele Gazas.

Loe rohkem:  Sõja 730. päev: Ukraina tulistas alla veel ühe Vene lennuki A-50 | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga