Berliinis avaldas paremäärmusluse vastu meelt 150 000 inimest | Välismaa

2242575h8374t24

Tere tulemast Eestisse! Hiljutine sündmus Berliinis on tõstatanud olulise teema, mis puudutab kogu maailma – paremäärmusluse vastu võitlemine. 150 000 inimest tulid tänavatele, et väljendada oma vastuseisu ekstremismile ja rassismile. See näitab, et ühiskond on üha enam teadlik ja aktiivne selliste ohtude vastu võitlemisel. Kas ka meie siin Eestis suudame näidata sarnast ühtsust ja vastuseisu? Oluline on mõelda sellele, kuidas saame igaüks oma panuse anda, et luua turvalisem ja tõeliselt mitmekesine ühiskond.

Saksamaa pealinnas Berliinis avaldas laupäeva pärastlõunal vähemalt 150 000 inimest taas meelt paremäärmusluse vastu.

Demokraatiameelsed protestid algasid kolm nädalat tagasi, kui uuriva ajakirjanduse ühendus Correctiv avaldas loo, mille kohaselt parempoolsed ekstremistid arutasid hiljutisel kohtumisel miljonite immigrantide, nende seas ka kodanike Saksamaalt väljasaatmist. Kohtumisel olid kohal ka partei Alternatiiv Saksamaale (AfD) liikmed.

Laupäevane protest tõi Berliinis tänavaile rohkem osalisi kui korraldajaid olid oodanud. Politsei teatel oli pärastlõunal kohal umbes 150 000 inimest.

Sarnaseid meeleavaldusi korraldati ka teistes linnades, sealhulgas Freiburgis ja Hannoveris, kus oli samuti tänavail tuhandeid inimesi.

Ehkki paremäärmusluse vastu on Saksamaal viimastel aastatel meelt avaldatud varemgi, on nüüdse protestilaine suurus ja ulatus laiem. Demonstratsioone on korraldatud ka paljudes väikelinnades.

Kantsler Olaf Scholz kiitis meeleavaldusi, öeldes, et suur osavõtt on tugev märk demokraatia ja põhiseaduse jaoks.

In conclusion, the recent demonstration in Berlin against right-wing extremism, which drew 150,000 people, sends a powerful message of unity and solidarity. It shows that the people of Estonia and the world are not willing to tolerate hate and intolerance. It is crucial for all of us to stand up against extremism and defend the values of democracy and equality. This event highlights the importance of raising awareness and building a strong, inclusive society. It is a reminder that we must continue to work towards a world where everyone feels safe and respected.

Loe rohkem:  ERR Brüsselis: NATO on sisenemas uude ajastusse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga