Avavooru järel kaheksas olnud Aigro langes teise hüppega kümme kohta | Suusahüpped

2241792hba2at24

Tere tulemast Eestisse! Suusahüpped on alati olnud põnev ja adrenaliinirohke spordiala ning viimane võistlus Avavooru järel tõotas olla eriti põnev. Kahjuks langes Aigro teise hüppega kümme kohta ja pidi leppima kaheksanda kohaga. See on suurepärane näide sellest, kui ettearvamatu ja pingeline suusahüpete võistlus olla võib. Olge valmis jälgima veelgi põnevamaid hetki ja üllatusi, sest suusahüpped on alati täis ootamatuid pöördeid ja üllatusi.

Saksamaal Willingenis toimuval suusahüpete MK-etapil näitas Artti Aigro esimeses voorus suurepärast õhulendu ja läks teisele voorule vastu kaheksandana, aga pidi lõpuks leppima 18. kohaga.

Ka reedeses kvalifikatsioonis hästi esinenud ja 14. koha saanud Aigro hüppas laupäeval avavoorus 138,5 meetrit, mis andis talle 103,7 punkti. Paremat suutsid esimeses hüppevoorus vaid seitse meest.

Teise vooru eel haaras üllatuslikult esikoha soomlane Antti Aalto, kes sai 147,5-meetrise hüppe eest 121,6 punkti. Vaid ühe punktiga kaotas talle norralane Johann Andre Forfang (144 m), kolmas oli poolakas Aleksander Zniszczol (145,5 m; 118,6 p). Aigro kaotas liidrile 17,9 punktiga.

Teises voorus ei suutnud eestlane aga keerulistes tuuletingimustes enamat 130 meetri pikkusest hüppest, mis tõi talle 92,7 punkti. Koondsumma 196,4 silma andis Aigrole lõpuks 18. koha. Esikahekümnesse on Aigro nüüd karjääri jooksul jõudnud viis korda.

Esikoha teenis Forfang, kes näitas teises voorus ülipikka õhulendu: koguni 155,5 meetrit oli viie ja poole meetriga päeva parimaks tulemuseks. Norralane edestas teise vooruga 13 kohta tõusnud Ryoyu Kobayashit (128,0 m + 148,0 m) 31 punktiga, kolmas oli teine norralane Kristoffer Eriksen Sundal (138,0 m + 150,0 m), kes jäi Kobayashile alla 1,8 silmaga.

Mitmed tipud ebaõnnestusid laupäevasel võistlusel täielikult: teise vooru ei pääsenud MK-sarja üldliider Stefan Kraft ja seitsmendal kohal olev Karl Geiger; samuti jäid 30 parema seast välja näiteks Kamil Stoch, Timi Zajc ja Piotr Zyla.

Loe rohkem:  Kraft lõpetas austerlaste 16 aasta pikkuse kullaootuse | Suusahüpped

Kuigi Avavooru järel kaheksandas kohas olnud Aigro langes teise hüppega kümme kohta, võib ta siiski olla rahul oma esitusega. Suusahüpped on keeruline sport ja iga võistlus pakub võimalust õppida ja kasvada. Aigro on kindlasti omandanud väärtuslikke kogemusi selle võistluse jooksul, mis aitavad teda tulevikus paremaks sportlaseks saada. Oluline on jääda positiivseks ja keskenduda järgmistele võimalustele, et näidata oma tõelist potentsiaali.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga