Muuseumiühing andis esmakordselt välja Eesti muuseumide aastaraamatu | Muuseumid

2282124h8280

Tere tulemast Eesti muuseumimaailma! Muuseumiühing on just välja andnud esmakordse Eesti muuseumide aastaraamatu, mis on täis põnevaid lugusid ja ajaloolist teavet meie rikkaliku kultuuripärandi kohta. See raamat avab uksed unustatud lugudele ja avastustele, mis peegeldavad meie rahva ajalugu ja identiteeti. Astuge sisse sellesse imelisse maailma, kus iga eseme taga on lugu ja iga kohalik muuseum on aarete kamber, mis ootab avastamist. Tule ja sukeldu Eesti muuseumide põnevasse maailma!

Eesti Muuseumiühing andis esmakordselt välja teose “Muuseum +”, mis tutvustab läbi 2020-2022. aasta Eesti muuseumide aastaauhindade nominentide ja laureaatide muuseumimaastiku arenguid ja parimaid tegijaid.

2282124h8280

Muuseumide aastaauhindu on Eestis välja antud alates 2004. aastast, kuid esmakordselt on ilmumas kogumikteos aastaauhindade nominentide ja laureaatidega. Raamat tutvustab viimase kolme aasta parimaid praktikaid.

Raamatu koostaja Karen Jagodini sõnul juhtus aastatel 2020–2022 palju. “Tuli üleilmne tervisekriis, mis tegi muuseumid päevapealt digitaalseks, kriise mõtestavaks ning inimestele mõtteturvalisust pakkuvateks paikadeks. Valmis said viimased suured enne koroonat käima lükatud arendused, ent jõudsid kohale ka tervisekriisi majandusmõjud, mis eelkõige väljendusid väiksemates, paindlikumates ja kiiremates tegudes. Algas täiemahuline sõda Ukrainas, mis tõstatas kriitilised teemad pärandi kaitsest ja muuseumide rollist selle sees.”  

Raamatusse on artiklid kirjutanud Jaan Aru, Marju Reismaa, Karen Jagodin, Merilin Piipuu, Mariann Raisma, Linda Lainvoo ja Kaie Jeeser. Raamatu koostaja ja toimetaja on Karen Jagodin, kujundaja Robi Jõeleht.

Kokkuvõttes võib öelda, et Muuseumiühingu välja antud Eesti muuseumide aastaraamat on esmakordne ja oluline samm Eesti muuseumivaldkonnas. Raamatusse kogutud informatsioon ja fotod annavad hea ülevaate Eesti muuseumide mitmekesisusest ja ajaloost. Muuseumide tugev ühendamine ja koostöö on oluline, et edendada Eesti kultuuripärandi säilitamist ja tutvustamist nii kohalikule kui ka rahvusvahelisele auditooriumile. Loodame, et see aastaraamat saab olema väärtuslik ressurss nii muuseumitöötajatele kui ka kõigile kultuurihuvilistele.

Loe rohkem:  Merike Kurisoo: Tallinn oli 16. sajandi alguses oluline kunstivahendaja | Muuseumid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga