Arvustus. Kannabinõia “Mass” on on julgelt küps plaat | Uued plaadid

2191189h8344

Tere tulemast Eesti muusikamaailma! Uus plaadikirjeldus “Arvustus. Kannabinõia “Mass”” on saanud palju tähelepanu ja kiidusõnu. See julgelt küps plaadistus pakub kuulajatele unikaalset kogemust, ühendades erinevaid muusikastiile. Bänd on loonud loomingulise helimaastiku, mis kõnetab nii sügavaid tundeid kui ka ergutab keha. Nende eksperimentaalne lähenemine muusikale on värskendav ja kaasakiskuv. Kahinate järgi on see “Mass” plaat kindlasti üks tähtsamaid muusikaliselt mõtlevaid plaate tänapäeval. Tutvuge uute plaadidega ja avastage selle bändi võrratut loomingut!

2191189h8344

Kannabinõiad on kaineks saanud ning musta missat tantsima tulnud. Sellise jalaga-näkku-hevi mulje jätab Kannabinõia uus album “Mass”, mis on heitnud kõrvale varasemat loomingut domineerinud stoner-sugemed ning langenud täielikult sludge-gruuvide rüppe.

Evolutsioonipuus on arenetud samaviisi nagu High on Fire pärast Sleepi omaaegset lahkuminekut millenniumivahetuse kanti – samm mudase hevi poole on tehtud enesekindlalt, kõndides õige magusal piiril liigse žanriklišeedest teadlikkuse ning fookuse mitte käestlaskmise vahel. Tulemuseks on justkui laupkokkupõrge Helmeti ja Neurosise vahel – võimsa rütmiga hevi, mis ei astu liialt esile müraudust, rikkumata nii oma salapära.

Kui hevi tundub vahel nagu žanripere, mis piltlikult öeldes oma vanemate keldris elades parimaid aastaid maha loobib, siis “Mass” on julgelt küps plaat, mille taga on näha nägemust ja tungi. Plaadi selge tugevus on eestikeelne sõnavara – vahetu otsekohesus, mille emakeeles laulmine tagab, annab paladele siirust ning võimsama ühenduse tunnetega, mida Kannabinõid tahab esile manada.

Eesti heviskeene on mõjutatud samadest lainetest kui kõik teised regionaalsed metallistide rühmitused, kuid siht jääda kodumaise keelekasutusega eri- ning omapäraseks on kiiduväärt. Pikka paid väärib ka albumi heliline lahendus, mille lämmatav teravus poeb kuulajale kontide vahele ning animeerib keha viisil, mida jääb järgmine päev pühalikult meenutama raske kaelavalu. “Mass” tõstab Kannabinõia esile kui kohalikku hevi edasiviiva lipulaeva tiitli kandidaadi.

Loe rohkem:  Arvustus. Kiroti uus album käsitleb pettumust, paranoiat ja nõutust | Uued plaadid

Kokkuvõttes võib öelda, et kannabinõia “Mass” on julgelt küps plaat, mis pakub uut ja põnevat muusikalist kogemust. Bändi loominguline lähenemine ja hästi läbimõeldud helimaailm teevad sellest kuulamise ajalugu. “Mass” on täis emotsioone ja dünaamikat, mis haaravad kuulaja kaasa algusest lõpuni. See on kindlasti üks neist plaatidest, mis jääb kauaks meelde ja annab põhjust bändi jälgida. Kannabinõia on tõestanud end tugeva jõuna Eesti muusikamaastikul ning nende julge ja küps lähenemine muusikale on väärt tunnustust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga